Tradicinės skerstuvės - paveldas ar barbarizmas?

4 / 6. Pažangesnėse Europos šalyse tokių dalykų, kaip buitinės kiaulių pjautynės, nebepamatysiBronius

KOMENTARAI

454. garantuoju,

kad autorės piniginė odinė :)

453. tylene

Kaip baisiai cia parasyta, viskas gi nuo seimininku priklauso, be to dauguma kiaule skerdzia pries ziemos sventes, kai salta, ir mesa svariai sutvarko, ir nereikia cia taip kalbeti, nemate tikriausiai kas anksciau kombinatuose dares, o skaniu uz sviezia mesa, negali palaikyta ir prekystaliuose atgulejus savaite prilygti. Nereikia kaimo juodinti, mieste irgi ne vien ponuliai balti vaiksto

452. uzsakytas

sterva raso apie ka nenusimano

451. Straipnio autoriui

Straipsnis tendencingas. Sanitarinių pažeidimų pasitaiko ir skerdyklose. Per paskutinius metus negirdėjau nei vieno atvejo, kad būtų žmonės susirgę nuo naminės mėsos, o nuo fabrikinės tai... Viskas straipsnyje aprašyta tik juodomis spalvomis. Kiaulių skerdime teviškėje dalyvauju nuo 1986 m. bet, kad girti skerstų tai nemačiau. Darinėjama ant švarių lentų, kiaulės skerdžiamos dažniausiai šaltu metų laiku, kai nėra musių. Autoriai reikia daugiau žinoti, o po to ,,juodai" rašyti

450. nieko bendra

Panašu, kad ES evoliucionuoja į totalitarinę super valstybę. Kur viskas griežtai reglamentuojama ir žiauriai baudžiama už nepaklusnumą.

449. by the way

Dar viena verksnė atsibudo. Nejau iš jaunosios kartos? Tokių nesąmonių gali prirašyti tik nieko neišmanantis arba su asmenybės patologijomis žurnalistas(ė). Kuo čia dėtas kaimo paveldas. Čia kaimo ekonomika ir reikia džiaugtis, kad tokia yra, o tai greitai nei tikros mėsos kvapo, nei skonio nerasime.

448. nbv

333 ir visiems. Tai visisko Eurpos debilejimo ir jau netolimo kracho vienas is daugybes zenklu.

447. 333

Pries menesi Paryziuje kilo skandalas. Paaskejo, kad aplink Paryziu esanciose skerdyklose gyvuliai skerdziami pagal musulmonu mulu issigalvota buda - pries paskerdima apie 15min. yra kankinami. Is pradziu auksciausi valstybes valdininkai puole tai neigti, bet zurnalistai , tik ne Lietuvos ryto lygio, irode daugiau negu 70% skerdyklu vykdomus gyvuliu kankinimus.

446. Ninė

Straipsnio autorė tikrai palaiko savo gyvastį prekybos centruose nuvalkiotu maistu ir nuo žemės - motinėlės gyvena labai aukštai pasikėlusi. Niekas kaime nekankina gyvulių, jų paskirtis yra virsti skerdiena. Tas, kam per smarkiai dvokia žarnos ar gaila gyvulio, visada gali likti ant burokų dietos. Rašykite tai, apie ką geriau išmanote. Graudu skaityti. Jei neteko pajusti skirtumo tarp kvepiančios savo gamybos skerdienos ir nuvaluzotos per dešimtį padėklų pirktinės mėsos, man jūsų nuoširdžiai gaila.

445. ijiko

durt reikia į širdį ,o ne po kaklu

444. gintars

Monikute,iskritai is medzio?Dar yra kaime doru skerdiku ir geru gaspadiniu!Nevalgysiu visokiu hormonu ir dar kazkokio velnio sudo prisertos,bet madingai pneumatiniu nusautos kiaules!Jau ir taip daug geru senu naturaliu dalyku sunaikinome!O ka vietoj ju turime?

443. kas

čia kalba apie tai, kad mes galim tapti kažkam maistu kaip tada bus. Pranešu nekokią naujieną. Mes jau esame maistas bakterijoms ir parazitams ir kirmeliukams po mūsų mirties.

442. Alma, kaimas

man visada truputį juokingai atrodo visi gyvūnų apsaugininkai, kurie renkasi būriais protestuoti prieš kailinius, bet patys avi tik odiniais batais ir valgo mėsą triskart per dieną.

441. Paris

Rasinio aut.Monika platina melagingus teiginius. Prancuzijoje yra gaminamos desros: ANDOUILLE ir ANDOUILLETTE. Teko bandyti valgyti. Kvapas (lietuviu nosims - smarve), (prancuzu - stiprus kvapas, bet ne smarve). A nei vienas prancuzas nesmerke ir nepaiste nieku apie ANDOUILLE ruosimui naudojama zaliava. Prancuzijoje veikia ANDOUILLE megeju draugija. ANDOUILLE gaminama Prancuzijoje ir USA labai skiriasi savo kvapu ir skoniu. Daugumas lietuviu vos pauoste ANDOULLE, atsisako ja valgyti. As,vargais negalais, iveikiau pora griezineliu. Seimininkai buvo nusivyle mano primityvu skoniu.

440. vida

Tauskalai ir po visa Monika.

439. :)

Straipsnio autore, mano nuomone, nieko neismano apie nieka,toks jos darbas rasyti niekalus, kad mes cia visi parskaitytume ir daug komentaru prirasytume. :)

438. musmiris

geriausi masiniai kiaulių skerdikai baravykai.

437. visi

mandrūs, kol sotūs, o kai išalksta, tada ir kaimietiškos kiaulės gerai.Ir nereikia visko , kas blogiausia versti ant kaimo, nes visų šaknys yra ten, kaime

436. ll

mano manimu autore visiska neismanele raso beleka

435. zmones

jusu gi tik praso pagalvoti apie svelnesni skerdima, kad kiaulioks nekentetu pries atiduodant gala. Beje keista, Halal mesai yra nuleidziamas kraujas, kad maistas butu auka. Muslimai nevalgo kiaules, nes kiaulei neperpjausi kaklo, kad nuleistum krauja ir taip gyvi paverstum auka. Taciau is komentaru susidariau nuomone, kad vistik kiaulei taip pat nuleidziamas kraujas. Tai wtf? Kodek kriukse negali buti Halal?

434. antisovietikas

Man, dar bunant vaikezu,tekdavo padet paskerst kiaule.Darbas tikrai nebuvo malonus,bet butinas.Zurnalistes svaiciojimas,kad kiaule galima nusauti pniaumatiniu pistoletu-nesamone.Kiaule butina skersti,kad nukraujuotu.Nukraujavus,visai kita mesos kokybe. Priedo dar is kraujo,idejus sviezios mesos,kepenu,plauciu,verdama sksni sriuba,vadinama"juka".

433. Monika !!!

Durna tavo armonika. Lietuviai nevalgo šlapimo pūslių ir žarnų!!! Lietuviai valgo dešras ir skilandžius sudėtus į įšvalytas žarnas ir šlapimo pūsles!!!

432. Ladzius

Jackau kleckau, takiu nesamaniu prirase, kad net sarmata skaityt. Mas ana parseli ir kaimeli tik pra kancesines lungu mate. Navatnibe. Ja gal kas valget arklia, avina ar jaucia pautus. Gardu.

431. Ladzius

Jackau kleckau, takiu nesamaniu prirase, kad net sarmata skaityt. Mas ana parseli ir kaimeli tik pra kancesines lungu mate. Navatnibe.

430. mmm

Taip jau nuo seno,kad gyvulėliai,naminiai paukštukai turi mirti,nes žmonės nori valgyti .Iš viso gamtoje grožis susipynęs su žiaurumu. vieni kitus sudrasko,papjauna,kad pasimaitintų. Bet žmogus protingesnė (ne visada) būtybė ir galėtų bent palengvinti žudomo gyvūno kančias. tie gyvuliukų skerdikai yra dvejopi.vieni moka greitai ir kiek suprantu be kančių paskersti,kiauliukai pavyzdžiui net nesužviegia. Yra kiti,kurie skerdžia apduję nuo alkocholio,arba nemoka,arba ir nesugeba,arba alkocholis trukdo,tai tie tikrai kankina gyvulį.Tuos pačius kiauliukus žvygina ,cypina ilgiausiai,baisu girdėt.Jiti gyvūnėliai,kad ir kaip skaudu,priima mirtį ir kančią tyliai,kaip žuvelės. Žiauru.Galėtų pagalvot žmonės,kaip palengvint gyvūnėlių kančias,o ne apduję kankint.

429. arvydas

Autorei Monikai, gal tu i kaima daugiau nevazinek ,tokiu reginiu nematysi.Geriau iseik i Vilneles krantine ,parasyk kaip sprogineja medziu pumpurai ,geltonuoja salpusniai ir t.t.Suprask tai yra gyvenimas :mes valgome galvijus, nepatinka neziurek i tai kaip jie galabijami.Uztenka jau vistoms laisves daugiau suteikem.....

428. watashi

Slykstu valgyti lavonus.

427. kaina

Neturi ka rasyti musu spauda o diek daug visko pridaryta lietuvoje.Kas cia tokio augina zmogus ta kiaulia ir tegu pjauna ja savo pjovimo budu.O jau kam netinka tai i maksima i iki ar dar kur perka.Ne jau pavydet pradekim tam kaimo zmogui kuris gyvena tikrai daug sunkiau negu koks turintis geras pareigas valdininkas.Paserkim ta kiaulia ismeskim ta kiaules mesla o tada gal ir valgyti uzsinoresim.

426. Kraujo sriuba-juka

Pjaunant kiaulę į bliūdą prileidžiama kraujo iš kurio verdama sriuba-juka.Neišpasakytas skanumas,net pagalvojus seilės kaupiasi...vargšai tie kas neragavo.

425. ole

Kai straipsniuose atsiranda visokie ponai Baravykai, tai telieka tik viena mintis, kad greitai bus bandoma prastumti kokia naujovė, kad kaimietis negalėtų be mokesčio ir kiaulės papjauti, tada kaimiečiui atšoks noras auginti, nors ir taip jau jų mažai, ir turės pirkti išpumpuotą vandeniu kiaulieną. Tiems kas turi galimybę siūlau atlikti eksperimentą, pagabinti vienodo svorio kaimietiškos kiaulės ir "komplesinės" tarkim sprandinę ir pavytinti įvyniojus į "merlę", pasūdžius ir t.t. tada pamatysit kad kaimietiška kiaulę apsimoka pirkti daug labiau, nes ten daug daugiau mėsos ir daug mažiau vandens.

424. Reziume

Kaip ir buvo galima tiketis, daug kaimieciu skaito lryta ir yra patys tikri kiaules, edantys savo gentainiu isanges, vulvas, slapimo pusles ir kitus subproduktus. Kai kurios kiaules pries mirti tvirkinamos. Baisu kas darosi

423. jsc

Pastebejau, kad puse komentatoriu nesuprato straipsnio esmes. Jeigu autore nebutu pertirstinusi spalvu ir subendrinus visus skerdikus i alkoholiku buri, gal zmones pastebetu straipsnio esme. Cia buvo kalbama, kad kriukses vis dar zudomos peiliais paciu kaimieciu, o ne elektra ar kaip kitaip. Kad uzsienyje egzistuoja mobilus skerdikai, kurie uz kiaules kaina pasiuncia ta pacia kiaule myriop. Kad mes neturetume juoktis is varliaedziu, kai patys valgot is slapimo pusles :)

422. virsune

Kokia ce varkse straipsni parase.Turbut is menulio panele nukritus.senei tokiu veju beslaiciau.Ir dar ilaikrasti deda.:-D:-D:-D

421. linaas

Negalejau iki galo perskaityt sito marazmo, vejas kazkoks. Mano tevas daugeli metu skerdzia savo ir kaimyno kiaules, ir yra uz tai gerbiamas. Beto jis neina skerst pagiriotas, nes retai geria. Todel pasakymas pagirioti skerdikai iskreipia vaizda. Geras skerdikas niekad nedurs peiliu i sirdi, perpjaus arterija ir leis kraujui isteket, kad jis neliktu mesoje. Tai tos skerdyklos yra dar blegesnis reikalas. Gal ir gaila gyvulio, bet cia jau islikimas diktuoja savo. Cia taspats, kaip kad verkti, kad zmogus mire ne maliarijos. Maza bacila ir besmegene nuzude zmogu, ZMOGU kuris toks protingas. Tai autore eik i kampa ir verk del savo nesamoniu. Naminiai skilandziai ir namines desros (tose paciose zarnose kur zudelis plaukioja), plius palendrica, budavo pats gardziausias dalykas. Deja dabar tokiu skanestu gauti gan sunku, arba labai jau brangu. Ir niekur nebuvo ne pedsako kokios chemijos! Kaimo zmones, auginkit ir toliau skerskit kiaules, valgykit sveikai, ne taip kaip tie miestieciai, pirkdami lenkiska/daniska suda!

420. ->412

Nu, tamstele, čia jau ir užrietei... Kiaulės intelektas - kaip trejų metų vaiko... Na, na... Kita vertus, kulinarinės savybės nuo intelekto nepriklauso - va žiūrėkit, autorės, regis IQ visai QQ, o jos nieks net atsikąsti nemėgina...

419. Pliusminus

Kas čia dabar????? Seniai tokių PEZALŲ neteko skaityt....Asfaltinė panelytė moko kaimo žmones kaip gyvent? Tegu ėda savo makdonaldus ir nekiša nosies kur nereikia.

418. straipsnelis

Kaip mano bobutė sakydavo: "Durnos paukštės durna ir giesmė". Užuojauta gležnutei rašliavotojai.

417. kaip

kaip priversti kaimiečius valgyti chemikalines dešreles?uždrausti kiaulių auginimą.

416. smalsutis

turbut apsirukiusi rase.as dar is mokyklos prisimenu lietuviu kalbos pamokas-mokytojas turejo savo posaki: IR BUK TU MAN JAI TOKIAI DURNAI.Reikedavo isnagrineti sakinio dalimis. ozka- tau medziokleje sudalyvauti reiketu.

415. kaimietis

Gerbiama lietrycio rasytoja Monika Petrauskaite jei jau taip labai norisi rasyti tai ir rasykite aie ka nusimanote pavyzdžiui kaip higieniskai mamos papa ciulpti.Apie kiaulienos valgyma palikite spresti apie tai nusimanantiems žmonems. Manau , kad tamsta kiauliena tik PC esi maciusi

414. protui

Tu esi daunas ir aborto liekana. Klavos riteris su pribezdetais triusikais. Nustok rukyti zole ir nebevartok pigiu narkotiku! Suzinosim viena diena, kaip atrodo tavo spuoguota chare ir patikek manim, giedosi tada tu.

413. to 384

ei emigrante ar nesijauti pats runkeliu. Nuo tokio meslo kaip tamsta lietuvai tik lengviau

412. to sraigė

kas gražiai sutvarkyta? Vargšės kiaulės lavonas? Ar girdėjai kada nors, kad kiaulės intelektas - kaip trejų metų vaiko? Ar jos turi mirt tik todėl, kad šiek tiek mažiau už mus protingos? Ne vėdarus ėdi ir skilandžius, o gyvūno siaubą, kančią ir mirtį...

411. kažkada

normalu buvo ir gladiatorių kovos, ir viešas žmonių atidavimas sudraskyti liūtams ar tigrams. Labai tikiuosi, kad ir masinis į mus panašių protingų gyvūnų žudymas anksčiau ar vėliau taps istorija...

410. gebelsas

taip reikia elgtis su pedofilais

409. lina

autore nusisnekejo visiskai, matyt, pagirios po vakaryjscio pati. Tokiu klaidintoju, kurios nesamones sneka apie tai ko nezino nereiketu leist i viesuma. Panasu, kad jos kaime, jos tevas taip negraziai ir gyveno.

408. kai

skerdžiamas tik vienas gyvulys,tai higienos taisyklių pažeidimas pavojaus nekelia.Pati daug metų auginau ir skerdėm gyvulius.Aišku,jų labai gaila.Dabar vien dėl skerdimo nebesinori auginti.Senatvėj gaila gyvulių pasidarė.Juk augini,myli,o paskui jiems galą turi padaryti.Tai labai nemalonus dalykas.

407. xxx to protas

jei esi protas kaip skelbies turetum zinoti kad bananai ant medziu neauga -bananas-zole...

406. Sraigė

Straipsnis į nieką. Gyvenau kaime, tėvai skerdė kiaules ir man visai buvo nebjauru, viskas sutvarkyta, mediniai kubiliukai, dubenys ir niekur ta mėsa nesimėtė. Skaniai valgėm vėdarus, iš pūslės skanus skilandis, ir skani juka. O tie svilėsiai kvepėjo, nes Tėtė specialiai šiaudų paruošdavo svilinti. 396 komentarą parašyčiau pabaigai.

405. Pitbulis-PUPIS

Mėgstu ėsti keptą kiaulės koją su grikių košę. Kiaulė jėga. Straipsnis šūdinas, žurmalistė kvaiša, višta. Noriu kiaulienos, duokit kiaulienos. Duokit žarnų, dumplių, kraujinių vėdaru. Duokit skerstuvių.

404. swlk

Na cia Lietuva ...kiaule cia uzuojautos negaus :)

403. baravyka

piemuo uzauges su tevo protekcijom

402. rimas

Pamenu Mauser k98 durtuva kuris buvo laikomas namuose ir naudojamas isimtinai tik kiaulems skerst.Beveik kaip kultinis inagis :).ir dar-visur budavo svaru,nusvilinta kiaule plaunama siltu vandeniu,mesa nemetoma kur pakliuvo.

401. 1

kazkokio pakilusio nuo realybes straipsnis juokas ima skaitant

400. *-*

geriau olandiska kiaule uzmusta elektra ir prifarsiruota antibiotiku

399. vilniete

tai normalu-svaru-juk valgyti reikia- o mesos kombinatuose kas buvo-ar ten,kur maistas gaminamas-dideliais kiekais pvz-teko matyti kaip gaminami balti varskes suriai-pieno kombinate kaip gaminami ledai dar sausainiu gamyba teko stebeti TAI PO TO JU I BURNA NEIMU-- nematai nezinai-ir valgai-o kad visi viska matytu-ir zinotu-pasaulis apsivarstu--

398. VALIOOO

ESKIM CHEMIJA IS MAXIMOS

397. PROTAS

ESME : TUO STEBĖTIS GALI TIK NE EUROPIETIŠKOS KILMES IMIGRANTES IMIGRANTAI IR JU PALIKUONES PALIKUONIS TAI TAS PATS KAS EUROPIETIS STEBĖTŲSI KODĖL BANANAI AFRIKOJE AUGA ANT MEDŽIU O NE KAIP MORKOS ZEMEJE BET EUROPIEČIAI NESISTEBI NES YRA AUKŠTESNIO IQ INTELEKTO IR IŠKART SUPRANTA KODĖL TAIP IR NE KIEK NE KITAIP TODĖL IR MOT LYTIS PAS EUROPIEČIUS NEŽEMINAMA !!! PAGIEDOKIT !!!

396. Merfis

Lietuva- turime didingą praeitį, tragišką dabartį ir miglotą ateitį.

395. PROTAS

ESME : IR KUO TIK NESISTEBI SIONISTES SIONISTAI EUROPOJE KAD KIAULEI NENUPLAUNAMA GALVA KAIP PAS JUOS GYVULIAMS O PADURIAMA KODĖL GERIA NATŪRALU PROTĖVIU RECEPTU PAGAMINTA PRODUKTA SAMANE RUGINE KVIETRUGI MIDU ALU IR T.T. IR NERUKO JU ŽOLES NEVARTOJA KOKAINO IR T.T. KAIP JIE JOS IR IŠVIS KODĖL KALBASI EUROPOJE LIETUVIŠKAI O NE SIONISTIU KALBA NUSISUKA NUO NUKRYŽIUOTO SIONISTO GARBINIMO IR T.T. AR NE PER DAUG ISIJAUTE OKUPANTAI EUROPOS PRIESAI !!! PAGIEDOKIT !!!

394. Pranešimas

Atsižvelgiant į skaitytojų pageidavimus, mūsų laikraštis bus leidžiamas rulonais ir be teksto.

393. ...

Palyginus su švediška ar norvegiška pūdyta žuvimi ar su ruonio mėsa man asmeniškai kiauliena yra skanu. Kiaulė auginama tam kad ją papjauti ir suvalgyti. Pjaunama tokiu būdu koks yra. O jei ir būtų koks nors motorizuotas skerdikas su specpriemonėmis jo niekas nekviestų, nes jis kainuotų du butelius valdiškos degtinės. O tai nasąmonė kvadratu. Sutikčiau tik su draudimu viešai pardavinėti vėdarus.

392. nusvites

ka valgai, tas ir esi.Kiaules ir arkliasudzius eda,ir paca ar bet ka krutanti i garda patekusi suryja.Na,o karvytes,avytes tik zolyte. Net Jezus demonus is apsestojo i kiaules suvare. Tad rinkites.

391. ovd

Nusisneka miestete zurnaliuga. Kiaule reikia skersti tam kad kraujas isbegtu ir mesa nebutu kraujinga. O ka tu siulai kaimo zmogui? samdyti skerdiku brigada, kuri kainuos puse kiaules kainos? Geda skaityti tokias nesamones. kazi ar pacios tevai ar seneliai nevalge butent taip paskerstos kiaules?

390. o jie man

panašūs

389. kiaulės

Jeigu kiaulė bus nudrta staigiai ir iš jos neišbėgs kraujas tokios mėsos nevalgysit ji bus raudona, kraujinga.Kiaules pjauna patyrę skerdikai

388. Icikas

Tai matot,kas per zmones tie lietuviai!Bandem sovietizuoti,auklejom-jie vistiek savo!Gojai,vartojantys kiaules

387. PROTAS

ESME : O ŽEMESNIO GYVULIU LYGIO ŽMONES IR ŽUDO KAIP GYVULIAI PLAUDAMI KAKLA TIK GYVULIAI PERKANDA KAKLA NES JIE YRA ŽEMESNIO IŠSIVYSTYMO LYGIO IR NESUGEBA PASIGAMINT PEILIO TODĖL IR PERKANDA KAKLA O NE IS HUMANIŠKUMO AR KAD SVEIKESNE MESA LIEKA TODĖL IR IQ INTELEKTAS PANASUS PERKANDANČIU IR PERPJAUNANČIU GYVULIO KAKLA - TUO VISKAS IR PASAKYTA PAS JUOS IR MOT LYTIS NELAIKOMA UŽ ZMOGU NORS JI GYVYBE IŠNEŠIOJA IR JUOS PAČIUS IŠPERI !!! PAGIEDOKIT !!!

386. algis

Primenu, kad kiaulė turi būti skerdžiama. Ne dėl skerdiko malonumo, dėl to kad iš kūno išbėgtų kraujas. Tai reikia tam, kad vėliau laikoma mėsa negestų. Su kraujais mėsos niekas nenorėtų valgyti.

385. humanistas

siulyciau pasmerkta parsa uzkutenti kutenimo budu.

384. emigrant

lietuviai buvo runkeliais,yra runkeliai ir das likusius 1000 metu liks primityviais runkeliais.

383. seniu pelkis

Zurnaliokas visa tai parase toks vaizdelis is daugiabucio dezutes ir ne nesuvokia ko pasaulis tik nevalgo. Del kiaules zarnu galima pakalbeti su skotu, o labiausiai jie megsta juodaji pudinga kuris man labai panasus i kruvinuosius vedarus... Labai gerai kai kiaule visa suvalgoma ir niekas neismetama.... ne taip kaip dabar daugely issivysciusiu valsybiu tik valgo tam tikras dalis...

382. Dar vienas

Dar vienas jaunos žurnalistės, gal net praktikantės, straipsnelis apie tai kokie lietuviai baisūs žmonės ir kaip baisu šioje šalyje gyventi....jeigu taip baisu, tai įsigykite pniaumatinius pistoletus ir saugokitės vieni nuo kitų....

381. to 353

kristus ir kentejo taip kad kiaule ir privalo

380. Tasma

Pimpalistiškas straipsnis ir daugiau nieko, tipo uždrauskim skersti namie kiaules, tai nauda bus skerdykloms mokėsi ne dabar kaimynui 20-30 Lt ir šviežienos, bet kokius 200 Lt skerdyklai nusiveši, parsiveši, nebeapsimokės, tada tiesus kelias į PC belgiškos, olandiškos cheminės dvėselienos.

379. nesuprantu

Kodel negali paprasciausiai nusauti tiesiai i galva, kad gyvulys nesikankintu? Skerdikai taip megaujasi savo darbu? Siaip tokiems zmonems turetu buti pakrikusios smegenys, nes ne bet kas galetu taip pasielgti. Gal atsimenat sena istorija, kai mergina ieskodama aukles darbo buvo apgaule suviliota susitikti Kaune po Pesciuju tiltu prie Nemuno ir vargsei labai nepasiseke, nes susitiko su skerdiko amata dirbusiu vyru, kuris jai galva nukirto? Visi keikiam medziotojus, bet gal pas medziotojus daug maziau to ziaurumo, nei pas kaimo skerdikus...

378. 375 am.

Man pasakojo žmogus, kuris gal apie 5 metus dirbo kažkur afrikoje, o jam šitą receptą pasakė kartu dirbes kinietis ar tailandietis. Taigi dar kartą pakartosiu. Ar žinote, kad Kinijoje prieš atvažiuojant gerbiamam svečiui, šeimininkas šuniui mažiausiai savaitę neduoda ėsti tam , kad šuo išbadėtu. Diena prieš atvažiuojant svečiui, šuniui duodama mėsos,supjaustytos tokiais gabalais, kad išbadėjęs šuo neėstu o rytu.Po paros šuo užmušamas ir skrandžio turinys t.y. mėsa skrandžio sultyse pateikiama dar šilta gerbiaman asmeniui. Jeigu busite Kinijoje tai apie savo atvykimą perspėkite šeimininkus bent prieš savaitę, kad spėtu pasiruošti sutikimui. Skanaus.

377. PROTAS

AR TIESA KAD : DUOK KIAULEI VALIA TAI SU ZMOGUM DAR NE TA PADARYS ( PVZ VERSLININKES VERSLININKAI ISTAIGU TARNAUTOJOS TARNAUTOJAI SAVIVALDYBIŲ SEIMU EURO PARLAMENTO TARNAUTOJAI TARNAUTOJOS PARTIJŲ LYDERIAI LYDERES IR T.T. ) TAI KAD VALGO STIPRESNIS TOKS JAU GAMTOS DĖSNIS TAI KAD NEATSILIK NUO GAMTOS IR VISKAS BUS GERAI !!! PAGIEDOKIT !!!

376. is prancuzijos

pas mumis prancuzijoje kaimuose irgi skerdzia kiaules, ir valgo zarnas, smegenis ir kitus dalykus. taigi lietuviai nieko neisiskiria .

375. vakare to 368

rimtai? Kosmaras kazkoks.

374. sako

Sako suvalkieciai neskerdzia kiauliu,nes nubega kraujas.Kisa ranka per uzpakaliir suspaudzia sirdi kad sustotu,arba negyvai uzkutena....

373. nu tai tada

ir ispanu koridas reik uzdrausti :)) Dar pedo filu "komfortu" pasirupinkit ... :))))))

372. Gamtos ratas-Liutas, zveriu karalius!

Kaip tokio neismanimo, atitolimo nuo realybes pseudo zurnalistu/ciu straipsnius galima viesinti. Bukumo virsune. Apsijuokimas! Man net koktu,ka nor komentuoti. SVIESTIS, SIESTIS IR DAS KARTA SVIESTIs nelabai gerb. zurnaliste. Pakelaiukit po pasauli, paziurekit skirtingu saliu gyvenimo budus, patiekalus, ju paruosima, kad suvoktumet kaip nusisneketa. Tarp kitko pats sterialaiusias skerdimo budas yra atvirame lauke. Paziurekit reportazus vokieciu kalba apie JAV skerdyklas ir kukuruzus auginancias bendroves ir ju lobizma. O is zarnu visame pasaulyje yra daromos DESROS ir ju kaina ir kokybe yra nepalyginama su indusrinemis desromis. Net apie tuos pacius vokiecius. Ar jus zinos kas yra "Blutwurst"( Kraujne desra) ar " Saumagen"( Kiaules skrandis)? Ar jus zinot kokiom salygom vakaruose auginamos industrines vistos ir kaip jos skerdziamos ir kiek jos antibijotiku ir augimui skirtu hormonu "pripumpuojamos" Tas pats yra ir su kiaulemis! Pasimaitinkit tik industriniu maistu, mesa ir po metu jus jau turesit alergijas, reumatinius ir kitus sveikatos surikimus ir t.t.. O vaikai gims su geninias defektais, neurodermiciu ar neaiskios lyties( transeksualai). DZIAUGTIS REIKIA, KAD LT DAR ZINO KAIP SVEIKAI UZSSIAUGINTI IR NATURALIU BUDU PASKERSTI KIAULE. Liudna tik tada, kai nemokantis to darbo, kankina gyvuna.

371. abc

nu jo, pagal straipsnio autorių išeina kad kaimo žmonės tai nelyginant neandertaliečiai kokie, pastarieji gal dar aukštesniam lygyje, nes tikriausiai alkoholio dar negėrė

370. pagal

nuotrauką ,kiaulė patiria dižiausią stresą.Ir ji pasilieka mėsoje.O po to mes ją valgome,atseit kaimišką......

369. kaip versius kaime galabija

Yra taip su kuvalda dauzo versiukui galva...cia ne skerdynes , o gyvuliu kankinimas..turretu uzdrausti..

368. Super delikatesas

Ar žinote, kad Kinijoje prieš atvažiuojant gerbiamam svečiui, šeimininkas šuniui mažiausiai savaitę neduoda ėsti tam , kad šuo išbadėtu. Diena prieš atvažiuojant svečiui, šuniui duodama mėsos,supjaustytos tokiais gabalais, kad išbadėjęs šuo neėstu o rytu.Po paros šuo užmušamas ir skrandžio turinys t.y. mėsa skrandžio sultyse pateikiama dar šilta gerbiaman asmeniui. Jeigu busite Kinijoje tai apie savo atvykimą perspėkite šeimininkus bent prieš savaitę, kad spėtu pasiruošti sutikimui. Skanaus.

367. Fridas

Mes šeimoje pastebėjome, kad kai užvalgome kiaulienos, kelias dienas sukyla baisus kraujospaudis. Jautiena tokio ryškaus poveikio neduoda. Gal vis tik žydai ir musulmonai nebuvo tokie kvaili, drausdami per religijas valgyti "energetinę" mėsą.

366. Valius

Vadinasi skerdykloms per maža pinigų, kad kėsinasi į paprastų kaimo žmonių kišenes. Jau, pasirodo, pagal ES normas vištoms paukštynuose apartamentai per prasti, dabar gi kažkam užkliuvo kad kiaulės neteisingai nuduriamos. O viskas, galutiniam rezultate, baigiasi tuo, kad žmonės už maisto produktus moka vis brangiau ir brangiau. Baisiausia tai, kad tokius straipsnius rašo žmonės visą gyvenimą praleidę mieste ir apie kaimą žino tik iš knygų. Žinau tik vieną dalyką, kai ES suomiams pradėjo aiškinti, kad uždraudžia jiems smaluoti valtis, nes tai neatitinka ES reikalavimų, ir uždraudžia rūkyti žuvį tradiciniais kaimiškais metodais, suomiai pasakė - atsikniskit, jei jums tai nepatinka mes iš ES galim mikliai pasitraukti. Taip problemos išsisiprendė - ES su savo nusvaigimais nebesikabinėja. O tokių rašeivų, kaip šio straipsnio autorė man gaila, protelis nelabai...

365. Virgilijai

O kiek kančios ir baimės patiria gyvulys, skerdyklon vežamas? O atvežtas į skerdyklą? Kraujo ir mirties kvapą gi jaučia... Ir dar, kiek trunka tas transportavimas, glušinimas, pjovimas... Ir tikrai - gali būti, kad kiaulė ar veršis mažiau kankinasi, kai skerdžiami kaime, o ne pramoninėje skerdykloje...

364. vakare to 300

tavo smegenims gal ir kenkia, tavo ziniai as geriu daug naturalios arbatos ir laikausi tik sveiko gyvenimo budo, geriu vitraminus kur smegenu veikla palaiko,taip kad apie save bezdek ir nepudrink kitiems smegenu, esi durnas ir tiek!!!

363. algis

Ištižėlio straipsnis. Tegu pasižiūri skerdyklose kaip skerdžiamos kiaulės. Be abejo tai ne silpnų nervų dalyviams. Jeigu manote, kad kaimo žmogus jaučia malonumą skersdamas kiaulę, tai nieko apie tai neišmanote, todėl kaimuose ne kiekvienas ir skerdžia jas. Be to ne vien tik ją paskersti reikia.

362. Virgilija

Tai labai teisingas straipsnis. Beto ta mesa su adrenalinu , kuri isskiria isgasdintas ir kankinamas gyvunas. Tamsuoliu ir varguoliu skerdimo budas.

361. Vegetarams

Vegetarai irgi ėmė valgyti dešrą kai sužinojo, kad ten NĖRAaaaa mėsos.

360. l

Kvailas straipsnis ir tiek. O gal užsakytas, kad kaimiečiai negalėtų net gyvulio pasiskersti be mokesčių. Kaimo žmogus, auginęs gyvulį jį myli, tad jo nekankina. Ir pagarba maistui kaime dar ne visai išnykusi, tad skerdienos po kiemą niekas nevalkioja. Mėstelėnai, nusipirkę parduotuvėje dešros ir pamatę pelėsiuką, tuoj meta į šiukšlyną. Viskas dvokia, matote. Ir parduotuvėse žarnos ir kiti vidaus organai parduodami, gal autorė tik kavinėse lankosi...

359. Jo

Jeigu dar galima rasti naturalios mėsos tai pas kaimo žmones,na dar laukiniai žvėrys. Visa kita tai nei šunys, nei katinai neėda - tik žmonės. Anksčiau žmonės sveikesni budavo, o dabar saujomis kreidą (vaistus)rija ir pilnos poliklinikos sergančių. Aišku galima sakyti ir taip, kad sveikas žmogus tai blogai ištirtas pacientas.

358. džiugas

pinigai jau sugadino ir paveldo "PAVELDĖTOJUS"....Lietuvoje nenusipirksi geros kokybės lašinių, kumpio ar dešros....visur "KALTŪRA".....o tai labai lengva patikrinti..nusiperki lašinukų rūkytų, jeigu jie praejus kelioms dienoms pagelsta...tai gamintojas mėsos neatvesino..o puolė kuo greičiau užsimti KALTŪRA...ir taip toliau...

357. nu

tiek amziu buvo skerstuves,jos ir liks kaip smagiausias prisiminimas is mano vaikystes.po skerdimo TIKRI VYRAI ISGERDAVO po ,,cerka,,o atidare krutines lasta pasemdavo po puodeli silto kraujo ir gerdavo.galetumet dar apie medziokles PRAMOGAS IR MALONUMUS parasyti kaip valgomos siltos nusauto elnio kepenys.juk cia musu paveldas.armenijoj baronams galvos pjaunamos peiliu,o kinijoj peiliu perpjaunama sunio gerkle...kam nepatinka sitie vaizdai tegul eda sojos mesa arba plastmasinius makaronus.

356. xi

kokie jie panasus:)))))

355. zilvis

negalima skerst kiauliu nes zoofilams laibai siknas skauda pirkit kiauliena is maksimos.. kam kyla tokios mintys kaip sitas sudinas straipsnis ... baisu

354. Ramuns

O dar ir kiaules galva yra sukapojama kirviu ir is jos isimamos smegenys. Atausus mesai i keptuve pjaustoma lasinuku su raumenuku, svogunu, dedama druskos, pipiru ir smegenis. Kepdamos jos net putoja. Delikatesas. Kas neragavo - tas daug ka prarado.

353. kar

Jei suo- geriausias zmogaus draugas, tai kiaule- zmogaus zemiskasis, kasdienis kristus, kurio ir kuna, ir krauja valgom... Tai pats svenciausias gyvunas, todel butina, kad ji mirdama bent nekentetu (juk mus maitina saviimi!) bent jau tiek ''gero'' jai suteikim- sumazinikim kancia!!!

352. popop

kas per retorika....ir kokios skystos žinios..apie indėnus ir prancūzus....autorius tikriausiai iš kitos PLANETOS..kur geria dyzeliną ar kitą brudą....dėja jis žėmės gyventojų nesupras....

351. Vegetarei

Jūs turbut vegetarė ne todėl, kad mylite gyvūnus, o todėl, kad nekenčiate augalų.

350. senolis

dar vienas išsigimstančių tautiečių rašinys. Tokių, kur pirštą į žemę netyčia įkišusios, bėga pas daktarus

349. Skerdyklos be darbo?

Tai gi čia einama prie to, kad savo išauginta kiaulę reikėtu vežti į skerdyklą profesionaliam paskerdimui ir išdorojimui. Aišku bus patikrinta nuo trichineliozės ir t.t., kokio šimtelio turėtu užtekti už tą procedūrą. O ką daryti, juk kiaulės suskaičiuotos, su klipsais. Klipsą nuimti galės tik skerdykloje, kitaip bauda

348. 963

Man regis zaliukams nuo salotu lapu visai susilpnejo galva. Tokia nuojauta jog stengiamasi zmones ibauginti, sukelti gailesti, susilpninti, nebegamint mesos, kad visi zoliaedziais pataptu.

347. >295.

Radai i tave panasu gyvuna?

346. ww

tikras barbarizmas -kai prisimenu vaikyste ir budulius pasamdytus piauti kiaules bolga pasidaro ,tik mano tevukas kol buvo gyvas kazkaip puikiai tvarkesi ,ramiai ir greitai ....o visa kita tai tiesiog baisu as 5 pagalves ant galvos uzsidedavau.

345. TO 340 VISKAS OK

Na ačiū už komentarą seniai taip skaniai juokiausi

344. Tep

Parašė straipsnį, kuriame išimtį pateikė kaip taisyklę. Kur jūs matėt, kad sau žmogus pjautų gyvulį antisanitarinėm priemonėm ir su pasimėgavimu kankintų gyvulį. Pas mus galima nusisamdyti profesionalius skerdikus. Max užtrunka papjovimo procesas 5 min, dirba labai greitai ir švariai, tik spėk suktis.

343. laba diena

man tai sitas straipsnis ziauresnis uz kiaules skerdima.....o siaip jau geras skerdikas kiaule paduria ,jai nespejus ir kriuktelt ,esu mates....Kitas straipsnis galetu buti apie kiauliu teises europos sajungoje ....

342. Fui

O kai kurie hurmanai, dar puoduka prie papjautos kiaules kaklo pristato ir geria sviezia krauja...Pazistama giresi, kad jos dede taip daro.

341. solo

Nes kiekviena kiaulė turi teisę į orią mirtį. ------------------------------------------------------- Ar aš teisingai supratau p. Baravyką - jis čia apie tikrai tik kiaules taip?

340. Viskas OK

Viskas gerai. Gal autorė ir teisi, o gal - ir ne... Tačiau vieno dalyko taip ir nesuprantu - ko nuotraukoje tas kaimietis Užkalnio galvą nešioja?

339. justas

AUTORIUS SITO STRAIPSNIO DEBILAS KONKRETUS. TAI NORMALUS PROCESAS PAPJAUTI GYVULY. NUO SENU LAIKU ZMONES PJOVE IR PJAUS - DAR TO BETRUKTU KAD UZDRAAUSTU. IR NIEKUR NERA SKANESNES KIAULIENOS KAIP TOKIA SVIEZIAI PAPJAUTA>

338. minde

nusipezejo,stums istayma isitaisys monopoli ir juoksis.Medziotojas is grankulkiu saudamas serna ji oriai nuzudo?buna vienas kitas krenta iskarto ....

337. Monika nesveika

Kokius čia niekus ta durnė rašinėja,kur ji Lietuvoje rado,kad kiaulės pūslė ar žarnos-delikatesas?Jei koks Klaipėdos vietnamietis už gerumą ir dosnumą ir pavaišino žarnokais,nereiškia,kad tai lietuviams būdinga valgyti pūsles.Mes tai kiaulės pūslę katei patampyti atiuodavom:)

336. Humanistas

Siųlau humanišką būdą - užkutenti kiaules negyvai.

335. senokai

beskaičiau tokio debiloidinio lygio rašliavą...

334. Agnė

pritariu tik vienai straipsnyje išsakytai minčiai - kad skerdims turėtų būti kuo greitesnis su mažiausiom kančiom gyvuliui. O visa kita skamba apgailėtinai, skrandžius, žarnas ir kitus vidaus organus maistui vartoja ir čekai, ir slovakai, ir vokiečiai, ir lenkai - čia paminėjau tik tuos, su kurių tradicine virtuve esu susipažinusi. Pietų Amerikoje valgo jūrų kiaulytes, Kinijoje šunis, na ir ką? Man mėsa skanu, o norint ją valgyti deja neišvengiamai tenka atimti gyvybę, toks gyvenimas.

333. kanibalas

tai gi serdikas paskerdes kiaule ,dar ir silto kraujo isgeria stikline ,tokia yra trdicija.

332. PROTAS

ESME : KIAULIENA MAISTAS BET FANATIŠKI SIONISTAI - NEVALGO TAI JU PROBLEMOS O EUROPOS SIONISTAS RYJA KIAULE NET PAČIU AUSYS PER ZANDUS PLEKŠNOJA !!! PAGIEDOKIT !!!

331. sodyba ie

barbaru salis,gerai butu kad i youtube kas nors idetu koki filmuka kaip lietuviskas kaimietis(mylintis gamta ir gyvunus)kankina vargsa gyvuna . laukiniai rytai,WHITE TRASH NIGGERS.

330. cit

Kiaulių žarnos yra valgomos daugelyje šalių. Autorė nemoka naudotis "google". Skleidžia čia dezinformaciją

329. puikus

straipsnis, dėkui žurnalistui:) gan tas kiaules ėsti kiekvienas turi teisę į savo nuomonę

328. PROTAS

KLAUSIMĖLIS : O KAIP ŽMONĖMS PJAUNA GALVAS IR NE VALGYMUI KOKIOS PROBLEMOS !!! PAGIEDOKIT !!!

327. šių laikų

tradicija su CD kairėje (1 foto)

326. va,va

tures ka veikti seimunai,isleisti isakyma;kas pramoniniu budu neaugins kiauliu ir pramoniniu budu ju neskers bausti maksimale pinigine bauda.vis kazkiek biudzetas papilnetu,ir nauju darbo vietu atsirastu,lakstyti po kaimus ir tokius''nusikaltelius''gaudyt.taip,taip ir greiciau,nes jau viska apmokestynot,na gal dar oras liko,bet cia tik laiko klausimas

325. PROTAS

AR TIEA KAD : ARABAI KAIP IR KITI SIONISTAI PAKABINA GYVA VERŠIUKA UŽ GALINIU KOJU GYVAM PERPJAUNA GERKLE IR LAUKIA KOL VISAS KRAUJAS ISTEKES IR SUSTOS ŠIRDIS IR KA O GRUZINAI ARMENAI IR T.T. SU BARONAIS AVIM IRGI PJAUNA GYVOMS KAKLUS IR T.T. O KAIP BANGINIU RUONIU ŽUDIKAI IR T.T. !!! PAGIEDOKIT !!!

324. vienareikšmiškai

barbarizmas

323. autoriui

Autoriau, nors tu nenusikalbek. Ar dauk skerstuviu matei? Kas mesa svaido ant nesvariu grindu? Pagarbos kaimui

322. jo....

ne dvokia , o kviapia šviežia kaimiška mėsa (maxsimos tai tikrai dvokia). Stulbinančiai kvailas straipsnis.

321. sic

"Varlių kojas" - niekas tokio termino nevartoja. Yra varlių šlaunelės

320. kaimiete mieste

Tikrai straipsnis primena jaunos studentes rasini...Kiekvienas kaimietis zino,kad zurnalistas -nevertina,o pateikia informacija,nes jo nuomone nera idomi skaitytojui. o del skerdyniu kaime-na jeigu jusu patirtis leidzia kalbeti tik apie kaimo netvarka,tai man labai gaila, kad jus matėte tik tokia aplinka(o gal but augote joje?).... prsigere kaimieciai...juokinga...mieste kiekvienam kampe rasi gausybe besitrainiojanciu "vietiniu pijokeliu",kurie girti pridaro ir baisesniu dalyku nei kiaules skerdynes... prekybos cente ne karta teko nusipirkti nezinia ko prifarsiruotos kiaulienos,nes skonis labiau primine "muila"...taigi,skerdyklose,prekybos centruose viskas sterilu,jie ne tik aplinka plauna skalbimo priemonem ,bet ir mesa. o turguose simtai "svariu" miesteiciu issirikiuoja prie kaimiskos mesytes,niekas nenori tu kiauliu ,kad ir neskausmingai paskerstu,mesytes. taigi staipsnio autore turetu buti kiek objektyvesne ir paziureti i abi puses.

319. PROTAS

Tradicinės skerstuvės - paveldas ar barbarizmas? NEI TAS NEI TAS TAI TOKS MAISTO AUGINIMO IR PARŠUOSIMO BUDAS IR KIEKVIENAS KIEKVIENA PRIKLAUSOMAI NUO FANTAZIJOS LAKUMO I TA PATI GALI PAZIURET PER SAVO PRIZME JUK TAI GALIMA PAVADINT IR PVZ - APEIGA IR T.T. ESME TAI YRA NAMINIS GYVULYS AUGINAMAS MAISTUI KAIP IR KITI NE ŽMOGUS O KAM KIAULE VISTA KARPIS IR T.T.YRA ŽMOGUS O NE MAISTO PRODUKTAS VERTA SUSIRŪPINT SAVO VIDINE SVEIKATA !!! PAGIEDOKIT !!!

318. nmns

Va tokio lygio pas mus žurnalistai...

317. AS

Monikute eik tu sikt su savo durnu straipsniu. Kas cia per paistalai? Matomai didziosios skerdyklos uzsake si straipsni. Ar ES jau prades regulioti kaip kaimo zmogui kiaule paskersti.Vistomis jau pasirupino.Kiausiniu kaina ohoho. VISTA zurnaliste nerasinek nesamoniu :)

316. ciulpe,

gere ,o ryte parase genijaus verta rasineli.

315. salam aleikum - shalom alechem

zydai ir musulmonai gyvulius skerdzia perpjaudami jiems kakla, nes taip jiems liepe dievas, ir tai visai normalu - mesa jiems galima valgyti tik be kraujo (kraujas - netinka maistui). koserine kiauliena... gal dievas buvo teisus - kiaulei kaklo taip lengvai neperpjausi...

314. laisvas

O tai pasmaugti kiaulės neina?nežviegs ir bus gerai.Kas turit šitame reikale praktikos.

313. As

sutinku, kad tai barbarizmas. Gyvunu kankinimas. Labai tikslus pastebejimas, gerb. autore! Na, o lietuviu komentarai, tai kaip visada - ne per auksciausio lygio. Mergina pasidalino savo nuomone ir tiek, ko cia pult ir draskytis???

312. Ojojoj, žarnos durnei užkliuvo?

Visų pirma, rašybos klaidas toj sapalionėj išsitaisyk, žąsele, o tada, jei jau žarnos nepatinka, bandyk valgyt vėdarus, sukimštus į sintetinį apvalkalą. Skanaus, prietranka.

311. to 288

Kiauliai niekas gerkliu nepjauna :D fantazuoji!

310. vyras

bobai leist rasyt straipsnius,tai tas pats kas bezdzionei leist vairuot lektuva-labai kvaila svelniai pasakius

309. Klausimas

Kodėl nenurodyta, kad straipsnis užsakytas vienos asociacijos

308. Ben

Tai iš kokių kanapių šita Monika Petrauskaitė išlindo? Ką, tu kvaišele, nežinai, kad norint pavalgyti kiaulę paskerst reikia/ Tai čiulpk varlių kojas(ir dar kai ką)

307. vvvinis

ACH-ach kokie bjaurūs lietuviai!kokie žemo lygio- kaimo lopai ir .tt lietryčio dainelė , kuri tęsiasi 20m

306. vii

gal tai ir tiesa.

305. SKAITYTOJAS

JEIGU BUTU RENKAMAS PATS TUPIAUSIAS METU STRAIPSNIS TAI PIRMA VIETA GARANTUOTA.GAILA MAN TAVES MERGAITE VISAI TUPA ESI!!!

304. hm

Beviltiškas (dar gal ir vegetarės?) straipsnis, ties tuom rašinėlius apie kaimą reiktų ir pabaigt.

303. pasipyktines

Is kur tokie bukagalviai zurnaliugos l ryte!

302. hm

Stebiuosi lietryčiu - negi jau nors kiek praprususių žurnalistų neturi? na jei autorės seneliai ar giminės kaip kiaulės apsileidę gyvena, tai nereiškia kad visa Lietuva tokia. Kas gyvena gerai kaime, tai jis gyvena geriau nei eilinis darbininkas mieste daugiabuty - tik darbo daug daugiau turi. Nešvarių pilna ir sostinėj, ir Kaune. ir kaime. O kaimo diedukai ir bobutės beveik neaugina kiaulių... Didžioji dalis - kiaulidėse. Su mielu noru pirkčiau kaimiečių išaugintą mėsą , o ne kombinuotais pašarais prifarširuotą... Tenka gyvent beveik vegetariškai nes nyksta kaimo paveldas.

301. ...

tai pagal autore, kaimieciai duria kiaule pagiringi. Kaimieciai yra prasigere kitaip pasakius. Na nelabai profesionalu smeizti zmones, tai rodo autores neisprusima.

300. Nuomonė 292 vakarei

Kaip jau minėjau, apsilankykite, o paskui reikškite savo nuomonę. O mėsos nevalgyti yra negerai. Tą pasakys jums bet kuri gydytojas. Kenkia pirmiausiai smegenims, o ir kitiems organams. Nuo mėsos netunkama. Žmogus gamtos sutvertas ne kaip žolėdis (galite pastebėti, kad iltiniai dantukai didesni už kitus).

299. Koko

Na autore nusprende, kad jei aprasys normalu kiaules skerdima,tai niekas tokio straipsnio ir neskaitys, nebent tas, kuris gime didmiestyje (didmiesciu, kaip zinome, Lietuvoje nera) todel ji supainiojo realybe su savo lakia, linkusia i siaubiakus, fantazija ir sukurpe baisia istorija. Tie kurie turi giminaiciu kaime zino, kad viskas kur kas paprasciau, jeigu kaime yra tikras skerdikas. O vedarai labai skanu.Juk viska reikia moketi paruosti. juk ir grikiu kose verdant, jei nenuplausi kruopu, tai isvirsi su tarakonu ismatomis ir kojomis ar kitomis dalimis. Brrr. O tokios mociutes kiaulienos gabalelis vertesnis uz visa maximos kiauliena

298. mm

siulyciau geriaiu pasidometi prancuzu kulinarija , valgo jie ir zarnas ir pusles. ne straipsnis o kazkokia nesamone

297. xxx

kas nori tas ta raso lietuvos ryte.straipsnis apie pievas:)galetu parasyt straipsni kaip kaime vistai galva nukerta:)

296. w

per greit musu visuomene keiciasi bet regis ne i geraja puse o autorius staipsnio rodo neisprusipa menkindamas kaima viensaliskai tegul apraso miesto''tobulus gyvenimus'' kai zmogus zmogu pjauna va cia tai barbarizmas deja kaimas to atzvilgiu atsilieka gerokai no miesto...

295. manau

jaučia mėsėdžiai, kad žiauru ir nežmoniška šitaip elgtis su protingais ir į save panašiais gyvūnais, todėl taip aršiai ir puola autorę... Pabandykit save įsivaizduot tempiamos skersti kiaulės vietoj - patiktų?

294. Amelija

"ant nešvarių kaimo virtuvės grindų voliojasi mėsgaliai" - nubusk, mergyt, nustok niekint kaimą, kurį kaip suprantu matai tik per tv. O gal tavo vaikystės troboj gridų niekas neplaudavo? tuomet užjaučiu.

293. to 286

Oi tamsta, prajuokinot:) na o straipsnis tikrai siaubingas

292. vakare to 289

as asmeniskai nevalgau mesos,man slykstu valgyti gyvuno mesa. O tikrai dar gyvi padarai tusinami? Perdedi manau tikrai.

291. x-failai

Kiauliagalvių žmonių visur pilna, net ir dalis čia rašančių ir nieko neišmanančių apie kaimą, didelių visažinių, kaip ir patį šios rašliavos autorė, kuri gyvenime turbūt net gyvos kiaulės nematė. Nuvažiuokit tada į miesto skerdyklas, dar ne tokių vaizdų pamatysit paveldo ir barbarizmo specai.

290. Ko gero

Ko gero zurnaliste yra prascioke kaip zurnaliste ir nelabai issilavinusi,nes Prancuzijoj valgo "vedarus" prikimstus zaliu zarnu,o baueriai Vokietijoj papjauna kiaulaites savo fermoj.Stebiuosi totaliu zurnalistu neisprusimu.Pries pradedant rasineti rasinelius,pasidomekit bent jau Europos ivairove.Linkiu tobuleti ir nerasineti saviplakisku kliauzu!!!

289. Nuomonė

Gerb. autore ...aite. Matyt labai jauna esate, kad dėl tokių dalykų pergyvenate, o gal ir mėsos nevalgote, nes jei valgytumėte, žinotumėte, kad kaimiškai "žudytos" kiaulės mėsa yra daug skanensnė, nei pramoniniu būdu skerstos. Ir į širdį kiaulei nepataiko specialiai, kad kraujas ištekėtų. Bet tai tik tiek to žiaurumo. Gal prieš rašant tokius stripsnius reikėtų apsilankyti tikroje skerdykloje, tai pamatytumėt, kad elektra apsvaigintos kiaulės, kartais dar gyvos šutinamos ir šveičiamos. O mėsinėjimo procesas - tiesiog nuostabus. Gal nesiimkit rašyti tų temų apie kurias nė velnio neišmanot.

288. vakare

pamenu mano seneliai kiaules taip skersdavo, kaip slykstu. As atostogauju vakar per telika rodo kaip kiaule pjauna, Perpjauna gerkle ir rodo kaip kratosi kol mirsta, siaubas. O lietrytis sugeba nustebinti! Kam tokiu straipsniu reikia, autoriui pagirios ar kas su galva ne taip?!!!

287. Žolnieruks

Kad nebūtų barbariška, reiktų, suvalkiečių papročiu, kiaulę ne skersti (labai daug kraujo veltui nuteka), o užkutenti...

286. Daržovių

valgytojams, kur kalba apie lavonų valgymą - o jūs ėdat kompostą, negyvas daržoves. Kompostą rupšnojate.

285. rrrrrrrrrrrrrrrr

Bet tu ir kvaila monika petrauskaite ,jaigu tu nusiperki mesa maximoja nuvoliota nuspjaudita tai cia yra nehigieniska ,o kas naturalu tu rasai nesamones turbut sikna pilna is godumo ,kad tokias nesamones rasineji

284. karuzo

na baravykas nusikalba "kaip nuo armenos tilto".40 m.ziurejau i skerdziamas kiaules,pats padejau ir man nesukele jokio pasalinio efekto.tai naturalus gyvenimas.ir cia nereikia kreipti i visokius europos p....zinoma kaime ne kiekvienas piove.buvo zmogus su "smagia ranka".matyt baravykas yra nuo trotuaro ir apie kaima zino is pasakeliu apie skudurine onute arba 'syvos kumeles sapno'.

283. Crew

Jeigu kiaulės turi teisę į orią mirtį, tai ir žmogus, kaip artimiausias kiaulės giminaitis, turi teisę į orią vergovę.

282. vakare

po galais atsiprasant kiek galima slykstynes demonstruoti. Dar lavono galva parodykit!

281. ogis

Turiu savo pazystama skerdika tai man kiaulaite sutvarko per 1,5val jokio ziaurumo ir net pagiriotas neatvaziuoja.Autore kazkur ne ten pataikė:)

280. visi

komentarai - nemąstančių ir siekiančių pateisinti savo sadistinius ir žudikiškus polinkius...

279. Sit kaip.

Taip daugelis prasigere,bet ne visi.Manau,kad autore nera buvusi kaime.O tik alkocholiku sodybose.Taip visus zeminti didele geda autorei.Manau,kad nebeturi apie ka rasyti .Kaimieciai neisileiskite jos i savo kiema.

278. ZZ

Straipsnelis - eilinė pseudointelektualų "čvanstvo"

277. Gaila

kriuksių, kenčiančių prisisprogusių kaimo budulių egzekucijas. Derėtų Europai paviešint tokius sodybų puotų vaizdelius. Tokios viduramžių tradicijos, turi būti išgyvendintos, kaip žmonių giljotinavimas ar inkvizicija.

276. w

autorius menkina kaimiecius susidares vienasaliska nuomone ir jis daro didziule klaida ne visi kaimo zmones prasigere gal net procentaliai net maziau nei miesto zmones,isivaizduoju netolimoj ateityje neduok dieve kiltu karas maistas butu deficitas visi miescionys sulakstitu i teviskes ir valgytu ta mesyte su pasimegavimu ir jiems maziausiai berupetu kaip tas parselis buvo papjautas...

275. gggg

Ne straipsnis ,bet kažkoks marazmas. Pasaulyje yra N "virtuvių".N maitinimosi tradicijų. Nuo vabzdžių lervų iki iki iki....netgi žaidžiant su mirtimi ir iš to gaunant tam tikrus pojūčius (Japonija FUGU žuvis)ir t.t.

274. sprendžiant

iš komentarų, esate ne taip toli pažengę nuo kiaulių proto....

273. zmogutis dar

Verta susimąstyti, kas didesnis skerdikas: ūkininkas, ar medžiotojas. :O)

272. Kaimietis

Autoriau ,pasol nachui ,tau dar daug hektaru zoles apsikt iki tu ,,purvinu,, grindu

271. klp

turbut pasauly nera bukesniu ir labiau apsijuokusiu neismaneliu kaip sita aite tikra uzkalnio pasekeja nes bukumas abieju tai labai panasaus lygio ir abu rasineja apie tai ko visiskai neismano

270. šlamstastika

Čia gal pirmo kurso žurnalistikos studentė rašo? Užsakove, reikalauk kad grąžintų pinigus, nes nekokybišką rašliavą išspausdino.

269. zmogutis

Pneumatinis pistoletas net kiaulės odos nepramuštų. Mušimui užsienyje galima įsigyti specialių "pistoletų", naudojančių garsinius didesnio galingumo šovinius. O šiaip kultūringiausiai kiaules "skerdžia" suvalkiečiai. Dėl įgimto taupumo, kad kiaulės kraujas netekėtų veltui, jie kiša ranką pro subinę ir suspaudžia širdį. Kiaulės mirtis greita, nė vienas kraujo lašas nenuteka veltui... :O)))

268. autorei

kvailas straipsnis,net nera ka komentuot.nueik i mesos kombinata i skerdykla,pamatysi ne tokiu vaizdeliu.geda,kad esi tokio siauro akiracio.toliau savo laiptines nebuvai isvykusi.

267. o

Greičiausiai jau parengtas įstatymo projektas pagal kurį kaimietis turės suorganizuoti paršui orią mirtį, o visą procesą stebės inspektorius, gi kaimietis už procedūrą atitinkančią ES direktyvas ir prieš tai gavęs visų suinteresuotų institucijų pažymas turės sumokėti atitinkamą mokestį valstybei

266. asss to 252. Fame

pagal komentara sprendziu tu tikrai traumuotas :)ir dar rasai nesamones, neivienas save gerbiantis zmogus neleidzia vaiku skerdimo metu netik prie kiaules apskritai is namu neislaidziami

265. XX

Durti reikia ne į širdį, o į prieš plaučius esančią gerklę ...tris kartus su amžiną atilsį tėveliu buvome pataikę į širdį, o kiaulė toliau bėgiojo...Beje, pažįstu žmogelių, kurie bijo kiaulės klyksmo, tačiau žmogų daužyti - jiems normalu...o apsvaiginimas kirveliu per kaktą prieš pjovimą, tai žinomas iš Rytprūsių - viskas buvo rengiama karui, be seniūno leidimo pjauti kiaulės nebuvo galima, tai žmonės taip pasipjaudavo kiaulę slaptai,tylomis..Dėl žarnų ir pūslių, tai viskas turi būti sunaudota, maisto mėtyti - nevalia.

264. ech

kiek daug komentatorių, žūtbūt norinčių apginti savo žudikiškus instinktus...

263. to 257

ech ir daug mes dėl to laimėjom :D Tereikia pasižiūrėti kokius nors, tarkim, Farus ir suprasi, kad bet kuris gyvūnas daugeliu požiūriu už mus geresnis...

262. koks čia grybas

Koks čia grybas kiaules gint puola. Kimba tiems mūsų kaimiečiams į atlapus, o tie šaunuoliukai virenintelys, kurie dar maitinasi sveikai, o tai kad mus, miestiečius, baigia išnuodyt, tai anokia čia bėda...Kiaulė kankinasi 20 min, o mes kankinami vėžio keletą metų ir kam tai rūpi?

261. k

"Tad kol kas kiaulės ir žmogaus drama Lietuvoje turbūt ir toliau bus vadinama šalies kultūros dalimi. Tarsi lietuviškos duonos kepimas. Į lietuvišką kaimą būriais trauks vaikai ir vaikaičiai, o skerstuvės liks didele švente. Ant nešvarių kaimo virtuvės grindų ir toliau voliosis mėsgaliai, o elementari higiena liks „ponų pramanu“- užmušei savo požiūriu į kaimą.Kodėl kaime virtuvėje turi būti nešvarios grindys? Kur augai?

260. jj

augau kaime bet tokių nesamonių garantuoju nebuvo nebentkryžiučiai taip darydavo to tai nežinau

259. aha

mmmmmmmmm.....kraujiniai vedarai.

258. autorei

pasiūlyčiau apsilankyti kokio nors mėsos perdirbimo įmonės skerdykloje.Įspūdžių būtų nemažiau kaip kaimo skerstuvėse.O kaip , manote, skerdžiamos kiaulės kitose šalyse, ar tik Lietuvoje , anot autorės, išlikę kaimo skerstuvių tradicijos? Kad Tai egzistuojanti moralės ir etikos problema, pilnai sutinku,bet ji egzistuos tol, kol žmogus valgys mėsą. Straipsnis -visiškas demagoginis šlamštas.

257. esminis (tiems, kurie mokykloje nesimoke)

skerstuves - tai baziniu amino rugščių ir proteinų fiesta. skersdami mes švenčiame pergalę prieš kanibalizmą. vien gyvulių mes netapome kanibalais kaip P.Amerikos indėnai.

256. n

Iš tikrųjų, perskaičius tokį straipsnį norisi pačiam padvėsti vietoj kiaulės, kad tik ji oriai mirtų.

255. Indenui

Indenas isvis apaktu kai pamatytu ka mes valgom, kiauliu zarnos tai cia super aukstos klases patiekalas, bet kad kanopas, kremzles ir kitas atliekas suvalgom desreliu pavidalu, tai va cia indenui butu i ka pasiziuret.

254. Gal kiaule galima numarinti ir skaitant jai Lietryti,

bet ilgai truks:)

253. Kaimietis

Autorė matyt musulmonė , bet ir tie tarybinėje kariuomenėje kirto atsiūstus rukytus lašinukus ,net ausys linksėjo. Redaktoriui reiktų tokią ,,pradinio,, mastymo žurnalistę vyti iš darbo.Galėtų kaime kiaules šerti.

252. Fame

Reikia naujų įstatymų, kurių dėka nebūtų kankinami gyvuliai. Gyvuliai turi būti skerdžiami skerdyklose, o ne ant kiemo. Taip pat mėsą turi tikrinti veterinaras. Man šlykštu pasidarė, kai sužinojau, jog mano draugą tėvai veždavo nuo paauglystės į kaimą skersti kiaulės, misija - laikyti virvę. Jam labai daug juoko sukeldavo, kai dėdė iš pirmo karto nepataikydavo į kiaulės širdį ir ši bėgiodama cypdavo. Manau, kad tai ir vaikų traumavimas, nes ne paslaptis, kad skerdynėse dalyvauja ir nepilnamečiai. O tai mano manymu, traumuoją paauglio psichologiją. Ir iš patirties galiu pasakyti, kad tikrai.

251. ne

straipsnis kvailas, o didžioji dalis komentatorių absoliučiai nemąstantys. Net nebandot pagalvoti, kad kiaulė - protingas gyvūnas, jam skauda, jis bijo... Ne mėsą ėdat dorodami skerstuves, o kažkieno siaubą, kančią ir mirtį. Skanaus...

250. Viena aišku

Kuo daugiau bus kovojama už kiaulių teises, tuo labiau brangs kiauliena...

249. apa

kas cia per steva rasineja...,tur but vegetare

248. asss

Tad kol kas kiaulės ir žmogaus drama Lietuvoje turbūt ir toliau bus vadinama šalies kultūros dalimi. Tarsi lietuviškos duonos kepimas. Į lietuvišką kaimą būriais trauks vaikai ir vaikaičiai, o skerstuvės liks didele švente. Ant nešvarių kaimo virtuvės grindų ir toliau voliosis mėsgaliai, o elementari higiena liks „ponų pramanu“-na zinot jau pritruko zodziu , paskaicius tokias pastraipas , atsipeikek panele Monika jau nebera kaime Vingiu ir kiaules augina vienetai o pjauna jas nekiekvienas tik kerdziai kurie tokius darbus moka atlikti nes isdarineti kiaule nejuoku darbas

247. Koldunas

Jei miestietis pamatytu is kur ir kaip pienas atsiranda, tai ir pieno nebegertu...

246. gi

Dar prisišauks naujų durnų įstatymų tokiais straipsniais, lyg jų dar maža būtų. Per tuos jūsų civilizuotumus ir apribojimus netekome normalaus ūkininkų turgaus, perkam viską iš perpardavinėtojų ir lenkišką. Neliko bobučių turguje su šviežiais produktais. Dabar dar naujų apribojimų pasigedo, kiekvienas ūkininkas gal turės modernią skerdyklą įsirengt?

245. eed

Cha, apgynė vištų teises, gavome brangius kiaušinius, dabar uždrauskime skersti kiaules, monopolininkai iš karto mėsos kainą patrigubins, nes Madagaskare išaugo paklausa kiaulių pūslem, šamanai barškynes gamina. O kada paprasto lietuvio teisės bus apgintos?

244. klp

slapiaklyne aite eik rasinek apie kremus kita kosmetika tai gal nenusipezesi sitiek sakiau ir sakysiu kad LR surenka visus durnelius po savo veliava ir juos padaro zurnalistais ir su baravyku gal geriau padiskutuok apie sexa nes asilelis nesupranta kad apsijuoks su slapiaklynem kalbedamas apie dar ka nors

243. kaimas

uz tokius paistalus tokia zurnalisye reiketu paduoti i teisma, tiek to ,joa sazines reikalas , nejau ji desras perka tik dirbtinese zarnose sukistas , bet ji gal vegetare , tai brangioji be sudo niekas neuzauga, ojei ir tas nepatinka vadinasi riji visa hemija,dar ka galiu pasakyti tie kurie geria , kiauliu neaugina, nes tai brandus malonumas,mazas parsiukas 200 litu o toliau pasarams reikia mazdaug 500 . tai brangioji jei nekenti kaimo, tai nors nerasyk jei kas pasamde kad iveti reikia tvarka kad jau kaimo zmogus ir kiaules negales pasipjauti, tai esi parsidavele, aisku puse musu tokiu , o jei nori zinoti kaip tos zarnos guli isvirte nuvaziuok i skerdukleles ir pasek kur jas deda,pamatysi,o vakar grizau is Kauno dieve koks siukslynas, kiek daug namu, apleistu , bomzu stovi visa diena, grizau i savo kaima parejau nuo traukinuko pescia ir dziaugiuosi, ana diena mokyklos vaikai parinko visas pakele apie kaima, visi tvarkosi, net ir tie geriantys apsitvarke, nusigrebe,dyos kaimynes ir geliu jiems pasisodint, dziaugiausi,nei vienos sodybos is 65 nemaciau apleistos kaip panemuneje sanciuose siuksles purvas ,ir dar sugebat sitaip rasyti,va kai ir Vilniuje sedi taip nieko nezinantys apie kaima taip ir gyvenam,geros dienos,visiems, o zurnalistei atvaziuokit pas mus pavaisinsim.o vedarus valdo ir vokieciai, ir prancuzai desras valgo i zarnas sukimstas, i pusle visada mesa kisdavo ir kisa, o kokia sprandine buna skani,pusleje ar skardyje,pasaka,kai padarau tai tik sveciam ir vaikams dauodu,ir tik per sventes,taip kad panele nusiraset. bjauru,ir kas ruosia tokius zurnalistus,ar jie tik pradine baige,

242. to julija

ech, ir kokia dar gudrutė pasijutai pasijuokus... Kiaulės intelektas, tavo žiniai, kaip trejų metų vaiko. O tai, kad jos auginamos MĖSAI, rodo baisiausią žmonijos barbariškumą. Jei nesugebi mąstyti, tai bent nelaikyk kitų kvailais

241. Monikut, Monikut

ir iš kokio gi tu mėšlyno išlindai? Neįsivaizduoju kur tokį vaizdą matei? Gal čia taip vyksta tavo kaime iš kurio katik pabėgai į miestą? O gal parašyk, pakartotinai, kaip vienoje šiuolaikiškoje ES veršių skerdykloje buvo kankinamas veršelis? Net video yra.

240. Laikas susirupinti tokiu raseivu gerove

tokie nemoksiski rasineliai ju ilgai neišmaitins.

239. Julija

Oi, skaniai prisijuokiau iš "kiauliškai korektiško" straipsnio, mirk negyvas! Mergyte tu, asfalto vaike, kiaulės, SKIRTINGAI nei kačiukai (šuniukai etc.) ir auginamos tam, kad jas skerstų. Jos auginamos MĖSAI, ne grožiui, ne kovotojų už "kiaulių teisės" labui. O tokiu būdu kiaules nelabąsias skerdžia tikrai ne vieni lietuviai, bet ir didžiuma Europos - ir skandinavai, ir tie patys politkorektiški vokiečiai,įtariu, nekalbant apie latvius ,estus etc. Gal tik skerdikai vienur mažiau ,kitur daugiau būna alkoholio padauginę. Bet esmė- ta pati. Smagu pasijuokti iš nesąmonių, ačiū už gerą humoro dozę.

238. žudyti

ir valgyti į save panašių protingų gyvūnų lavonus yra didžiausia žmonijos gėda. Pabandykit įsivaizduoti, kad žemėj atsiranda kas nors už mus protingesnis. Mes taip pat iš mėsos, kaip jums tada kaimo skerstuvės?....

237. Gerb. Petrauskaite Monika

Kiek tau metukų?

236. bomzas

mielieji nepykit ant jos juk jis is kosmoso, tad ir sveikinu su KOSMONAUTIKOS diena o jai gero pasiskraidymo

235. Kiaulių valgytojas

Monika Monika, na tu ir debilka...

234. :)

gerai cia korida paminejo, ko apie tai nesneka? :)

233. ech

Skerdyklos,ar kas mate kaip skerdyklose skerdzia siuo metu?Tokia ale skerdykla yra sventoje vietoje SILUVOJE,netoli KOPLYCIOS.Pastovi smarve,skerdimas:- is metalinio vamzdzio kiaulei i kakta,paskui peilis po kaklu.Jei is karto pataike gerai,o jei ne...nes skerdikai dirba rankom drebanciom,pastoviai akys uztinusios...As nesuprantu,kas isvis leido ponui Slepui miestelyje,sventoje vietoje,isirengti skergykla!Aisku gal cia pati tinkamiausia vieta :-)salia kapines,koplycia...

232. Bosas

Niu dabar jau kiaulių teises pradeda ginti, vištos jau perėjo į aukštesnį lygį...

231. to yra

nu jo, ir niekada pats neišsikapstysi iš gyvulio lygio, lavonus valgydamas...

230. viktorija

durnesnio straipsnio jau ir negalėjo parašyti, taip varyti ant kaimo žmonių - tik ten dar yra sąžiningų, darbščių, meniškos sielos žmonių...

229. Yra

tautų, kur kiaulienos nevalgo, todėl ir straipsnius tokius rašo. O aš valgiau ir valgysiu, nes skanu. Karbonadas, pavyzdžiui, šašlyčiokas, arba vėlgi - vėdarai, jau nekalbant apie vytintas dešreles... Ai, ką čia... Taip, tai kultūrinis paveldas, ir ką?

228. simas

Visiškai nukvakusi žurnaliūga.Kas valgo bet kokio gyvūno šlapimo pūslę?

227. Durnių laivas

Straipsnis parašytas visiško neišmanėlio. Kaimietis gyvulį augina, prižiūri ir skerdžia normaliai. Kombinatuose dar baisiau. Rašytojau apsilankyk kombinate, o po to rašyk.

226. Sypsenele

...ech kaip kraujiniu vedaru uzsinorejau...taip kaip mociute kaime gamino:)...delikatesas...

225. Pelis Kanas

Blogai, kai žmonės imasi rašyti apie tai, ko nematė. Ir visai nebjaurus tas kvapas šviežios skerdienos ir šviežiai svilinto paršiuko. Nuo vaikystės kaime mačiau skerstuves, gaila kiauliuko bet tokia realybė. O apie iš po vakarykščios skaudančią galvą autorė išvis nusisuokia. Kas gi geria prieš skerstuves? Po skerstuvių tai viskas aišku ir suprantama, užkandos gi šviežios jau yra. Be to, duria kiaulę tik labiausia patyrę, kurie mažiausia kančių suteikia...

224. Kaimietis

Perskaicius si straipsni eme ir pasistojo sitoks klausimas...Kas uzsake si stripsni?Gal kuri nors mesos perdirbimo imone,kad apjuodinti kaimiecius ir su gyvunu apsaugos tarnyba uzdrausti skersti gyvulius"kaimiskai",kad butu parduodama kuo daugiau E prifarsiruotu mesos gaminiu be mesos?Zurnaliste ko gero net neisivaizduoja kokius gardzius mesos gaminius kaimo gyventojai gaminasi savo reikmems.O tie"vaizdai lyg po karo" tik jos fantazijos vaisius,nes taip nera ir jei apsilankytu valdiskoje skerdykloje,tikrai pamatytu kraupesnius vaizdus,po kuriu mieliau rinktusi kaimiskus mesos gaminius,nei"valdiskus".Bet kaip sakoma...Kur trumpa,ten truksta ir retas kuris zurnalistas gali pasigirti protu,nes raso bele ka.Kas i galva sauna,ta ir tauskia...

223. Gintas, Prienai

Labai atsiprašau, bet durnas straipsnis ir tiek. Ot sensaciją rado koks miesčionis, gal pirmą kartą skerstuves pamatęs. Pats esu kilęs iš kaimo, tų paršų tėvai laikė visada, ir visada teko juos kažkaip skersti. Malonumo didelio ten nėra - žvygsmas, kraujas, žarnos ir t.t. O kaip be to? Nušaut? Pasmaugt? Užkutent? :) Taip darė seneliai, proseneliai, taip yra ir dabar. Kaime tai - natūralu, nors pirmą kartą matančiam tikiu, kad emocijos nekokios... Bet kažkodėl vis daugiau miestiečių, prisiskaičiusių apie sveikesnį maistą, važiuoja kaiman pas tokius vargšus ūkininkėlius, laikančius po 2 ar 4 kiaules, tų kiaulių pirkti. Jiems dar būtų gerai, kad ir paskerstų čia pat išsirinktą, ir išmėsinėtų. Čia, ne kokioj modernioj skerdykloj. Tai kodėl? Pamastykit... Aišku, pramoninės kiaulidės tai vadina barbarizmu. O aš drąsiai galiu vadinti barbarizmu tai, kaip jie augina kiaules: jos savo garduose net apsisukti negauna, kad svoris greičiau augtų. Bekonas užauga per 4 mėnesius - kur ir kada taip buvo auginant natūraliai, paršus šeriant grūdais ir bulvėm??? Paskui toks visokio brudo prifarširuotas kiaulis moderniai skerdžiamas, šeriai ne svilinami, bet nuplikomi - teko tokių "lašinių" ragaut? :) O apie pačią pramoninio paršo mėsos kokybę išvis tyliu, jei lyginsim pramoninį ir kaimišką paršus: pasiklauskit maistą gaminančių žmonių, daug papasakos... Taip kad reiktų mažiau piaro varyt apie kaimiečius barbarus - kai tų barbarų neliks, ėsim visi moderniai užaugintus pusiau sintetinius bekonus ir svajosim apie kažkada ragautą kaimišką mėsytę...

222. vvv

Tik nereikia lia-lia. Esu grynas miestietis, bet visada su malonumu nuvažiuoju į kaimą skerstuvėms. Pats procese tame nedalyvauju, nes tai reikia mokėti daryti, bet užtat su malonumu paskui vaišinuosi, ėdu vėdarus, kraujines dešras ir kitas gėrybes. Dar namo skerstuvių parsivežu. Ir apetitas nuo tų vaizdų tikrai nedingsta, nieko nepadarysi, toks gyvenimas, tokia jau ta maisto grandinė. Kvailas kažkoks straipsnis.

221. Giedrė

Parašykit, kaip ruošiami gyvuliai žydų košeriniam maistui.

220. na,

rašinėlio autorei prieš rašant reikėtų pasidomėti, kas ką valgo. Prancūzai irgi su pasimėgavimu valgo ir kiaulių žarnas (andouille) ir šlapimo pūslę, ir dar brangiai už tai moka. Jie net posakį turi: "dans le cochon tout est bon".

219. kaimiete

nu prirase...zinove svento Petro. Kaimuose visada buvo zmogus, kuris mokejo greitai paskersti kiaule, tiesiog pries duriant uzkutendavo, mano dede toks buvo. Juokdavosi, kai mirsiu, sakydavo, tai tiek tu kiauliu dusiu susirinks palydeti)))nesusirinko. O kad dabar kokie pijokai nukankina...na, tai ziopliu ir anksciau budavo. Irgi kiauliu gyneja atsirado. Tai tegu valdzizzmogiai nuperka kiekvienam kiauliu augintojui pneumatini pistoleta - nereikes kankinti gyvulio.

218. upeivis

Atorė iš kokio kaimo, kad tokius dalykus matė, kaip normą ir iš kokių namų, kad "mėsgaliai" ant nešvarių grindų? Parašyk apie tai kodėl suvalgius tą patį kiekį fermos ir ūkininko auginto gyvūno mėsos skirtingai pasisotini. Arba kokios medžiagos yra žarnose ir pūslėje. Arba, kaip tu išvažiavusi iš kaimo "atradai" Europą...be vapsvų, uodų ir kitokio "barbariško" atributo.

217. Aurelijus

Kur kas svarbiau būtų susirūpinti, kad dar vis pasitaiko atvejų, kai kiaulę papjovę kaimiečiai jos mėsos netikrina nustatyta tvarka veterinarijos laboratorijose. Jei autorė nepolitikuotų ir skerstųvių nevadintų isos tautos barbarizmu ir atgyvenusia žiauria tradicija tai dalinai galima sutikti, kad kiaulės skerdimas yra tikrai žiaurus aktas. Be to, nereikia lietuviškomis tradicijomis vadinti viso to, kas vyksta tamsių ar prasigerūsių kaimiečių kaimuose. Kiek žinau, tai tradiciškai kiaulę skerdžiantys kaimiečiai nesigainiodavo jos aplink tvartą girti su peliais, netampydavo jos ant šnipo užmovę kilpą. Paprastai kiaulę išleisdavo į kiemą, ant vienos pusės kojų užmaudavo jai virvės kilpeles ir avertę paskersdavo. Jei skerdikas buvo patyręs tai kiaulė ilgai nesikankindavo. Ir kaipčia autorė pamiršo paminėti tradicinį jukos gerimą. Juka vadinamas kraujas iš kiaulės mirtinos žaizdos-tą krują pribėgę bobos su dubenėliu surinkdavo ir įsipylę į stiklinę gerdavo girdamos, kad tai labai skanu ir sveika. Kažin, ar tai lietuviška tradicija, bet kiek žinau gaminamos ir kraujinės dešros, kurių net parduotuvėse sovietiniais laikais būdavo.

216. bla

tokių paistalų rasti sunku. gal autorė ir turi asmeninių priežasčių nekęsti kaimo, tačiau mėšlo mieste galima rasti ne mažiau nei kaime. nors iš kaimo mėgstu pasišaipyti ir aš, bet tokių nesąmonių net nesugalvočiau. gaila, kad nacionalinio lygio žiniasklaida spausdina įskaudintų mergaičių paistalus. p.s. siūlau autorei paragauti naminio kindziuko, kad sužinotų, koks yra kiaulės šlapimo pūslės "skonis"...

215. mazgis

Monika Petrauskaite-is kur tu-is kosmoso?Siuo atveju tinka pasakymas"pamirso karve,kad verseliu buvo"....

214. aras

Maziausiai ka galima pasakyti perskaicius straipsni,kvaila zurnaliste... Ydomu kokioj ji kiauliu fermoj buvo kad net zaislus mate? Tegu apsilanko daniskoj fermoj tai daugiau nereiks, bent per 100m nuo tos fermos i vidu visvien neileis nes pamatys ko nemacius,kaip kiaules vien akita apgrauzia, ir kokiais chemikalais jas seria.O poto tegu apsilanko mesos perdirbimo cehe ir tegu pasiziuri kad valgo ji ne zarnas o is lastelienos pagamintus produktus kuriuose mesos 0,001%.Taigi zinok ka rasai vistele

213. Vycka

Durnas straipsnelis.

212. jurgi

autoriui . esate labai suklydes nes matyt niekada negyvenote kaime .butent ta pacia diena paskersta kiauliena ir yra pati skaniausia ir sudo kvapas maloniausias .tai ne tas kvapas kuris tvarte ,o sviezio gyvuno jo srvaraus numazgoto ir ugnimi apdorotos odos kvapas ir yra sventinis nes tik ta diena zmones gyveno sventine nuotaika .deja kazkieno skausmas zmogui suteikia dziausma ,kad jis bus sotus ir pavalges bent kuri laika . tai ne tik apsirupinimo mesa klausimas, bet ir didelis dvasinis pasitenkinimas kai pasirupinama seima i ateiti ,o idetas triusas visa tai atperka .

211. As

Prancuzai irgi valgo zarnas.

210. v

Petrauskaitė nučiuožėlė užaugusi "ant konservų" ir , matyti, neskiria karvės nuo arklio. Tiek žinių.O tas kiaulių augintojas stumia vien dėl savo verslo naudos.

209. Autorei

Jei neturi ka rasyti tai nerasyk tokiu nesamoniu .

208. Algimantas

Senokai bemačiau skerdžiant kiaulę. Autorės svaičiojimai apie "nosį riečiančius kvapus ir t.t." yra stipriai perdėti ir neatitinkantys tikrovės. Nuotraukos, tiesa, surinktos neblogos, tačiau ir jos ne iš lietuviško kaimo kiaulės skerdimo. Siūlyčiau autorei savo akimis pamatyti kiaulės skerdimą.

207. Pikta

Apgailetinas straipsnis. Autorius tikriausiai kiles is asocialios seimos ar tik girdejes apie kiauliu skerdima. Nuo seno buvo, kad paskersti kiaule yra visa tradicija (bent pas mus): Vyrai nuo ryto tvarko kiema, moterys namus ruosia, jokio alkoholio kol kiaule gyva, skerdzia tik labiausiai patyres (kaip taisykle vyriausias zmogus), vaikai neturi teises iseit i lauka kol kiaule nepaskersta... Tai tik pagrindines taisykles. O straipsnio autoriui turetu buti geda.

206. kas tai

mano nuomone sis straipsnis zmoniu paruosimas naujam, neva profesionalaus skerdiko mokesciui.

205. Aurelijus

Kitaip kaip antilietuvišku šio straipsnio nepavadinsi. Jei kas mąsto gliau tai pastebi, kad lietuvių tautos tradicijos ir kultūros pagrindai griaunami tiesog metodine ar sistemine propaganda per prorusišką žinaisklaidą. Puolama valstybinė kalba ir apskritai atakuojami lietuvių kalbos specialistai reikalaujant lietuvių kalbos "reformų", kurių pagrindas būtų oficialus rusizmų ir anglizmų įteisinimas. Išjuokiamos lietuviškos dainos ir šokiai, valstybinės šventės vadinamos "valdininkų šventėmis" ir būtent omis dienomis pasipila begalės straipnių tokiais pavadinimais "Ar ne geriau būtų ekonominė gerovė, o ne laisvė", "Kodėl tarybiniais laikais Lietuva buvo labai išsivysčiusi respublika, o dabar yra tik atsilikusi ES šalis"...ir taip toliau.

204. fdf

autorei reiktu susipazinti su kitu tautu valgymo įprociais ;)) Reta tauta neturi patiekalu is gyvuliu vidiniu organu :) ir tai delikatesai visose tautose ;))) Va italai valgo virtas karviu zarnas - skanestas jiems, o ne bjaurastis :))) Sakyciau ziopla, be patirties rasinetoja..

203. kur

tu, gaidy, matei, kad kiaulės šlapimo pūslę kas nors valgytų?

202. vytautai

kiausus ispjauna parsiukams, kol jie dar maziukai, o ne pjaunamam uzaugusiam kiauliuj, mesa juk smirdes, skerdike tu

201. Krabas

Užaugusi Vilniuje ant grindinio ir valgiusi valgykloje kotletą su 80% duonos mišiniu tiek ji išmano apie mėsos paruošimą. Kažkas jau nusipirko tą "mobilią" skerdyklą ir šita bobikė reklamuoja kaimo žmonėms šią "paslaugą"

200. ha

turbūt, straipsnį vegetaras parase................

199. Zakristijonas Anzelmas

Koks durnius rase rasyneli?

198. CITATA

Ne, atsako Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos prezidentas ponas Algis Baravykas. na ir kaip sakant PARŠAS_PREZIDENTAS

197. ble ble ble

nemačiau lietuvio, kuris vaipytusi iš varlių kojelių ar inkstų valgymo. Lėkštas, pritemptas straipsnis.

196. Aurelijus

Autorė išjuokia lietuvių tradicijas ir vadina jas barbarizmu, bet esmė čia yra visai kita ir ji gal nesuprasdama, o gal apsimesdama jos nemato. Reikia suprasti, kad tradicijos atsirado senovėje kai kiaulė buvo sunkiai vargstančios kaimo daugiavaikės šeimos prabanga ir visavertės mitybos pagrindas. Žmonės buvo labai taupūs, nes gyeno sunkiai-todėl puikios namų šeimininkės lietuvės buvo suradusios daugybę būdų kaip ne tik panaudoti vos ne visas kiaulės dalis, bet dar ir pagaminti skanių patiekalų ar produktų. Tos žarnos ar kiaulės puslė naudotos dešroms ar skilandžiams ar vėdarams gaminti buvo išverčiamos ir jas išvalius kruopščiai išveičiamos druska ir išplaunamos ar dar ir mirkomos. Žarnos buvo naudojamos, nes tais laikai dar nebuvo dešroms kimšti skirtų sintetinių žarnų. Be to, kepti vėdarai yra skanūs būtent dėl to, kad bulvių tarkė yra sukimšta į žarnas, o ne į kokią kepimo plėvelę. Kiek teko girdėti, tai nekultūringos kaimyninių rusų ir baltarusių tradicijos buvo kiek kitokios-jie papjautos kiaulės žarnas užkasdavo į žemę. kalbant apie "šlykščias" tradicijas vertėtų prisiminti rusiškų koldūnų gamyba Ruisjos gilumoje kai kokia apsiseilėjusi senė mėsą skirtą koldūnams ne mėsmale mala, o sukramto burnoje i išspjauna į dubenį. Kažkada tokį filmą rodė. Ta seilėta mėsa dedama į koldūnus.

195. kaka2

Rašytojau, naskraidžiok padebesiais, nusileisk ant žemės. Kombinatuose teko matyti kaip toms kiaulaitėms net akis išbado ir šiaip kaip budeliai tą gyvulį daužo. kaimietis tikrai paskerdžia normaliai.

194. xx

vVytautas tiksliai aprašė kerstuves ir aš prisimenu, o dėl higienos tai jos kaime buvo griežtai prisilaikoma

193. Aha

Indėnai ir prancūzai neskerdžia jaučių ir kiaulių, ten nebūna kraujo, jie nevalgo subproduktų? Nors galybė Meksikiečių nacionalinės virtuvės patiekalų būtent naudojant tuos pačius subproduktus (kepenis, inkstus, širdis ir kt.). Rašykite tiesiai aš vegetaras, nevalgau mėsos ir jums patariu nevalgyti, bet šitaip, įrodinėjant, kad žemė lagamino formos, tik apsikvailinate, o efektas bus priešingas. Jei jums atrodo, kad dujų kameroje nunuodyta višta ar nušauta kiaulė sveikiau ir geriau nei močiutės papjauta, tai panašus mastymas į nacių mastymą kuriant "humanišką" žmonių naikinimą koncentracijhos stovyklose. Kaip suprantu svarbiausias ktriterijus čia yra kuo mažesnio streso sukėlimas gyvūnui iki jį nužudant. tada kodėl nekalbame apie taip visose šalyse populiarią medžioklę, kada vaikomas ir persekiojamas gyvūnas patiria didžiausią stresą, o po to jo kenksminga mėsa su pasimėgavimu vartojama kaip didžiausias elito ponams ir gurmanams skirtas produktas viso pasaulio virtuvėse. Galima rašyti tendencingai, bet iki tokių absurdiškų nesamonių daeiti, tai reikia už pinigus nusipirkto išsilavinimo.

192. smalsius

Monika, o tu į mėsos "gamyklą" nueik - tai ne tik kiaulienos valgyti nebenorėsi, ir šikt noras praeis. Briedovas straipsnis, parašytas poniutės, kuri išauklėta teletabių ir didelių buterbrobų aplinkoje. Geriausia dešra - žuvis :)

191. Zemaitis

Durnas tu autoriau, dar durnesnes tano rasliavos.

190. a

Iš straipsnio atrodo, kad lietuviai supuolę ryja žalias, dar garuojančias kiaulės žarnas ir pūslę. Skerdyklose visa kiaulytė švariai suvartojama, visos atliekos sumalamos, pavadinamos I rūšies dešra ir parduodamos parduotuvėse.

189. is kaimo

idijotiskas straipsnis

188. lietuvis

Dieve, dieve. Vos nuo žagrės atitolot, nuo mėšlo nusimazgojot ir jau žiūrėt negalit ir nei valgyt. Aišku, geriau kokį pirktinį ir sterilų šūdą, negu natūralų, sveiką. Užauginsim žydriukų ir skundikų tautą, vyras kraują pamatęs iš savo žaizdelės besiveržiantį širdies smūgį gaus. Tai Amerikėj jau senai teip gyvena - be raminamųjų nei žingsnio.

187. Raudonikis

Tas Baravykas kalbėdamas nepagalvoja, kad Lietuvoje jo ta "mobili" skerdykla iš kaimo žmogelio už skerdimą atims pusę kiaulės. Be to ir UAB ų skerdyklose su kiaulėmis elgiamasi ne kitaip kaip ir kaimuose. Ten žiaurumo per akis. Siūlau Baravykui apsilankyti ir ten.

186. Lince

pritariu 161-ajai gryna agitacija gryna susirupino mat kuom

185. panele

nerasykit daugiau apie tai ko nematete ir nezinote,rasykit apie bohema,asfalto vaikus arba apie Sapra ,tai jums turetu geriau sektis

184. būtu labai įdomu

kad autorė aprašytų vaizdelį esanti prie konteineriu,ir dar įdomiau,kaip visą gyvulių skerdimo procesą aprašytų perdirbimo įmonėse ir dar apie gyvulių jausmus Koridos žaidimuose,Taip parašytas straipsnis,kyla klausimas kokiu tikslu ir kam tai naudinga,Perdirbėjai labai suinteresuoti,kad kiaules ūkininkai vežtu skersti į jų skerdyklas,nes jiems atlieka kraujas ir pajamos už skerdimą.O dėl žarnų ir skrandžio,man žymiai skaniau ir sveikiau valgyti dešras sukimštas į žarnas negu į plastmasines žarnas,vėdarai puiku,o skilandis gerai parūkytas tai svajonė.Ir paskutinis kodėl nerašoma,kaip atrodo ir kokia poveikį daro sveikatai įvairiausi sukišti priedai pagamintuose produktuose.Padarykite bandymą,padarykite dešrą iš natūralios mėsos žarnose ir dešrą pagaminta perdirbėjų parduokite ta pačia kaina ir pamatysite koksai produktas bus populeresnis.Sukčių pasamdytas esi rašytojas ir gynėjas esi ponas rašytojau.

183. eg

jau taip čia nurašė apie tas skestuves tai varge tu mano...autore, o nepasidomėjai, gal tam kaime tie kaimiečiai ir žalia mėsa valgo? gal ir krauja nuo žemės geria? gi kaimiečiai.

182. Antanas

Koks nosį riečiantis kvapas?Kaime nebuvai ir kvapo nežinai.Tai kvepalai palyginus su Tavo kvapu kai pasėdi tualete.O nuo skerstuvių kvapų net seilė bėga!

181. ar?

Kodėl "ar"? Galbūt ir viena, ir kita. Juk barbarų paveldas barbariškas.

180. Vytautas

Raso nesamone.As isaugau valstiecio seimoje, tad gerai prisimenu skerstuves. Kiauli pjauna zmogus turinti patirti, kuri visi pazista ir kvieciasi.Pirmiausia tarp dantu ikisa pagali, kad burna butu atidaryta.Paguldo ant pilvo ir svilina serius apdeje ruginiais siaudais, toliau apvercia kol pilnai apsvilina, tada plauna kuna karstu vandeniu ir grando astriu peiliu kol kiaulio oda pasidaro svari.Veliau uzkelia ant stalo ir atdaro krutine ir pilva, isima zarnas i recka,sirdi plaucius ir kepenis.Gerai prisimenu, kad skerdikams, ju prasymu, pirmiausia pakepa uzkandai kiaulio kiausus, kai kas isgeria kraujo, poduku pasisemes is krutines lastos.Toliau yra kiaulis yra mesinejimas ir mesa padedama kamaron atausti.Tai maciau daug kartu, kol pats budamas 16 m. pradejau skersti, nes vyru tais laikais truko.Visi buvo sibire, kalejima arba slapstesi.Musu miestelyje gyveno vienos moterys ir vaikai, vyru buvo mazai.Dalis kiaulio buvo dalinama kaimynams ir duodama skerdykams- skerstuviu.Tradicija gera ir grazi.

179. Logofilas

O zodis "barbarizmas" cia vietoje?

178. Aurelijus

Skaitant straipsnį atrodo, kad ne vien kiaulių kančiomis susirūpinę šio straipsnio užsakovai. Gal būti ir dar keli tikslai: kokios naujos kiaulių skerdimo paslaugos protegavimas ir vienas tradicinis tikslas-dar kartą paniekinti lietuvių tautą. Beje, ne vien kiaulės skerdžiamos tradicinių būdu-skerdžiamos avys, triušiai, veršiai, nutrijos, papjaunamos antys, žasys, kertamos galvos vištoms. Tiesa, tai labai žiaurūs vaizdai miesto žmogui, bet kaimiečiai visa tai daro šypsodamiesi-jiems tai yra švenė. Kiaulės skerdimas gal tik labiau įsiminęs nes dažniausiai paplitęs ir visiems žinomas. Sovietiniais laikais kai mėsos parduotuvių lentynos buvo tuščios kiaulės skerdimo, tėvų ar senelių kaime, nekantraudami laukdavo ir mieste gyvenantys jų vaikai bei anūkai-tai buvo vos ne vienintelė galimybė suvalgyti rūkytos dešros, o ne "tarybinės" šlapiankės ar pajuodusių karvių kanopų.

177. ostapas

Prajuokino. Europa ne rodiklis. Amerikoje skautai mokinukai turi moketi triusi nudobti ir kaili nudirti.

176. Kiaulių nevalgau

Bobos rašliava, kuri ant asfalto augo ir LT kaimą tik iš TV ir nuotrauku pamate :)

175. aa

O lauko tualetas koks barbarizmas ir apskritai reiktu visiems nustoti sikti ,nes labai smirdi

174. desrytes graziai atrodo

O ta tupa zurnaliste buvo kada nors pramoninej skerdykloj. tegu nuvaziuoja ir ten pabuna visa diena tiek vaizdu prisiziures kad rasyti tokiu nesamoniu nebereiks.

173. monikai

nesikisk i kaimiskus reikalus budama asvaltiniu vaiku ,tau tikrai sito nesuprast

172. to 142

ji ne tik kad naga nusilauze, bet ir visur su dezodorantu kvepino aplinka, nes labai jai viskas smirdejp ir netycia imyne i viena kraujo laseli su savo aukstakulniais. o kaip pamate kaip istikruju atsiranda desros tai apsiveme ir prasedejo visa diena nevalgiuisi.

171. Žemaitis

Bereikalingos rašliavos,taip ant Lietuvos buvo šimtmečiais.O ką bekalbėti apie šiandieną,kai kaimo žmogus privarytas prie ubagystės.

170. ei

šoita nupiepus žurnaliūga galvoja, kad kiualiena ant medžių išauga:))

169. mmmm

Labai jau negrazus straipsnis. labai jau noreta pazeminti kaimo zmogu atseit jie tokie netikeliai ir nevykeliai kad rim miesto zmogus atvaziaves viska gali stvarkyti. Miesto zmogus ir pistoletais moka naudotis, ir keules skersti.

168. Monika Bonckute

....yra kaip yra....

167. Piratas

Zuckenbergas valgo tik ta mėsą, kurią pats sugauna ir nugalabija. Tai dabar visi superjautrių sielų žmonės ką, puls boikotuoti facebuką? :) ps vegetarai ir nevalgantys kiaulienos yra labai skanūs :)

166. jooooo

kazko zurnalistas persistenge su pasakojmu. zarnos likviduojamos momentaliai. svilesio kvapo nera o tik svilinamos kiaules. kas megejai subproduktu ir visokiu kraujiniu vedaru tai susinesa viska i rusi arba padeda i sali. virtuveje pakepama sviezi mesyte su lasinukais skerdejams. o tada po visko jau seimininke gamina visokius gaminius is krauju, kepenu ir t.t. bet nebedaug zmoniu jau tuom beuzsiima. vargo daug, darbo daug, o niekas nebevalgo tokiu dalyku. anksciau tai surydavo zmones viska kas valgoma. dabar jau ne.

165. g

jau matau kaip sekantis aktyvistas -gamtos mylėtoju asociacijos prezidentas siulo atimti šautuvos iš medžiotoju.nes šerniukas ar stirna taipogi turi teises i oria mirti.O ne buti pjudomi šunimis,vaikomi varovu po miškus,sužesiti kraujuojantys bėgti nuo medžiotojų.... kartais panašus straipsniai panašus i užsakomaja reklama konkuruojančiu firmu...negi skerdykloms darbo ima trukti.Tiesa galime uždrausti laikyti kiaules kaimo babutems,nes skerdžia netaip kaip kaikam norisi.Taigi iš danu ar lenku atsivešime teisingai paskerstų... tad žmones skaitykime ir galvokime kas rašo kodėl rašo,gal čia yra gilesnė potekstė

164. ...

Debiliškas straipsnis. Matosi, kad rašo ..ytė, kuri beveik prisiekusi vegetarė ir valgo mėsą "užaugintą" parduotuvėje.

163. tutis

nu ir rasliava tu rasytojau nuvaziuok i mesos kombinata tai pamatysi tokiu vaizdu kad kaimo skerstuves tau atrodys kaip savaitgalio nuotykis.......arba esi vegetaras zmones per amzius tas kiaules skerde ir buvo gerai o dabar jau pasidare blogybe......geriau rasytum apie marsieciu gyvenima

162. Monka

Va taip: paviršutiniškai, bet nevengiant aštrių žodžių, su panieka viskam, kas lietuviška. Toks "Antonovo ryto" Žurnalistikos standartas...

161. agitacija,

kad daugiau Maximoj pirktų, o ne savo užsiaugintų. Tegul ji savo močiutės paklausia ar tai barbarizmas. Na, niekaip netikiu, kad pati čia susigalvojo ir parašė. O gal dabar madoj tokį savo iškreiptą požiūrį kitiems grūst. Kita rašinėjanti veikėja Delfyje skintas gėles lavonais vadina. Ne visų "žurnalisčių" galvos sunkių mokslų naštą atlaiko, todėl ir skaitom visokias nesąmones.

160. petro

tai yra tamsių lietuviškų mėsaėdžių užsiėmimas,rykit kaip vilkai tą mėsą-greičiau išdvėsit

159. Pranas(kaimietis)

Geriau jau apie Kedi ir stankunaite rasykit, nors panasiai gaunasi. O cia nusipezejot visais frontais, geda skaityti. Pamoka neismokta, sesk - du. Nebutinai reikia vaziuoti pas Kuznecovaites gimines, paziureti, kaip kiaule skerdzia.

158. ogis

Romoje kioske karviu grynas zarnas verda ir deda ant bulkos,sumustiniai,eiles kilometrines,vaziuoja zmones vien ju pavalgyti.. Siaip i zarnas vietoje bulviu dar dedama mesa,farsas dazniausiai,tai vadinama DESRA. Desras valgo kone visas pasaulis,ypac vokieciai.kame cia tas isskirtinumas musu ,kad gyvuliu zarnas maistui vartojame is sio vaiko rasinelio suprast sunkoka..

157. visa mesa visam pasauly

Yra parfumuotais viduriais (jei juos turi). Bet dazniausiai mesa auginama be subproduktu- tiesiog auga atskirai sprandine, nugarine- pakalnuciu pataluose, pienas- pakeliuose zemuogiu kupsteliuose, grietine ir sureliai- lavandose plastikineje pakuoteje, o batonai laukuose siubuoja... Visas pasaulis maista augina estetiskai, dezinfekuotomis rankomis, tik pas mus kaime visiskas bardakas:) Tps zurnalistas:)

156. mulkis

žarnos ir nosį riečiantis kvapas. Žurnaliste, tu per durnas rašyt tokius straipsnius. Neperpjauk žarnų, tai nesmirdės. Žiūrint koks mulkis pjauna.

155. augis

sungrybis

154. Jonas

Kai neber apie ka rasyti nors apie skerstuves svarbu ,kad viskas blogai butu sekmes rasytojai.

153. laisvas

Man labiau kraupu skerdžiami Lietuvos žmonės.Neretai, kad ir vienkiemiuose mušami užmušami.Kartais močiutės prievartaujamos po to namuose gyvos sudeginamos(Kelmės rajone).Gal geriau žmonių problemą kelkit, kiaulėmis kaimiečiai pasirūpins.

152. cp

obvious :)

151. ok

panasu kad autorius is didmiescio pirma karta sudalyvavo skerdziant kiaule :)

150. tcs

Kiaulininku uzsakytas straipsnis, kad kaimieciai patys neaugintu kiauliu, o pirktu pas juos- nes puikiai zino, kad Lenkijoje kiauliena pigesne zymiai. O zurnaliteles- gaila. Ji tikrai nuo asfalto kilusi- jai nei medziai, nei geles, nei gyvunija nebegrazu- jai grazu elektra musamos kiaules kiauliu kompleksuose. Megstu paskrudintas kiaules ausis, dar kol svilinama kiaulaite. Megstu ir kiaules kraujo koky samty atsigerti- juk nekasdieninis patiekalas- 1-2 kart per metus... Ir y Lenkija vaziuot nereikia.

149. MULKIUS

bet kaimietis nešeria kiaulės pramoniniu būdų, nenaudoja augimo stimuliatorių, neprimeta į ėdalą vaistinių preparatų. Net "TRADICINIU" būdu paskerstos kiaulės mėsa geresnė už pirktos parduotuvėje, atseit "TEISINGAI" PASKERSTOS

148. Mesaedis

Niekas i sirdi ir netaiko. Jei i sirdi pataikysi, kraujas is mesos neisbegs ir lasinukai bus taskuoti.

147. Rza>123. OhO

Vėdarus irgi nusilupi kai valgai? Baikit vyrai nesąmones paistyti. Nepatinka teisybė, tai taip ir sakykit. Aišku, kad aprašytos skerstuvės degradavusių alkoholikų darbas, normalus, neprasigėręs ir išmanantis ką daro ūkininkas viską sutvarko greitai ir švariai - net kraują suleidžia į kibirą, nes kraujinėms dešroms, ir nebūna kiemas kraujais nutaškytas ir nelaksto kiaulė kvykdama su ne ten įsmeigtu peiliu.

146. Valgantis mėsą

Nosį riečiantis dvokas, svilėsių kvapas... Matosi, kad "žurnalistė" betono vaikas. Kiaules, mergyt, skerdžia, obuoliai auga ant obels, o kiaušinius deda vištos. Ne gamyklose visa tai gaminama. O rūkytą kinziuką - šlapimo pūslę prikimštą mėsos - suvalgys bet koks prancūzas ir dar dideliu pinigus už tai sumokės.

145. Rza>143

Gyvenime dešros nesi matęs?

144. lietuvis(svedas)

gal kas nori pasiziureti mesinio visciuko kelione nuo fermos ir iki tol kai jis jau isskrostas.atvaziuokit i svedija ar kitas issivisciusias salis.Ne ka geriau jiems nei musu lietuviskai kiaulei.

143. monikai

koki su.. cia rasai,bent jau kaime esi buvusi ir ar esi maciusi,kad kas valgytu zarnas ar pusles,koks cia tau delikatesas,nebent tik tau,bent jau matei kaip su gyvunais elgiasi tavo brangiosios skerdyklos,kokia ten tu gyvunu ori mirtis.Ir is kur tokiu zurnaliugu istraukia ta Lietuvos rytas

142. Petrauskas

Mergaitė pirmą kartą į kaimą buvo nuvažiavusi ir pamatė siaubingus vaizdus... O gal dar net nagą nusilaužė...

141. M

Rasomos nesamones. Didieji kiauliu augintojai noretu turbut visai uzdrausti namuose kiaules auginti. Juk dabar zmogus uzsiaugina 3 kiaules - viena sau, o dvi parduoda draugam, nes jos uzaugintos be jokiu E. O zurnaliste rasydama apie pramonini skerdima, tegul pasiziuri kaip ten viskas vyksta ir palygina su kaimo tradicijom(nors jauciu kaime ji to irgi nemaciusi). Siulau paziureti filma "Earthlings" kaip elgiamasi su gyvunais humaniskai skerdyklose kai niekas nemato. Baisu

140. Gedas

kažin keliose skerstuvse autorė dalyvavo kad jau tokia žinovė ? Ir ar bent jau buvo apsilankius mesos kombinate kur givulys pirma pritrenkemas elektros srove tada pradūrus kojas konvejeriu kaip karusele važiuoja pas jo laukianti skerdika ,žinoma tas profas visada pataiko i širdi ,tiksliau ne i širdi o į jungo vena (taip geriau nukraujuoja),ir garsai ten tai ne vienos žviegenčios kiaulės kaime ,šimtus kart stipresni .

139. RE

O koks skirtumas , kaip ta kiaulė pribaigiama.Na aišku geriausiai būtu užkutenti.Na ir kuo tas pneumatinis šautuvas geriau už peilį.Šiaip viskas ten vyksta daug paprasčiau,samdomas skerdikas - kankinimų išvengiama.Laikosi dauguma ir higienos. Žuvys visam pasauli uždusinamos,va čia tai nearti dirvonai.Baisūs kankinimai. Na o kaip žmonės kankinami,tai patylėsiu.

138. vytas

100 procentu ES užsakytas straipsnis, tik ten sėdintis debilai gali iki tokiu marazmu daeiti. Kaip ir siusti direktyvas kaip užmušti pagauta karpį kad jis nesikankintu. Reikia turėti specialu įrankį. Įdomu kokie butu pasiūlymai kaimo gyventojams laikantiems kiaules jas nugalabyti? Ar vežti į skerdyklas? Beje žurnalistei ne pro šali butu pasidomėti ką mėgsta valgyti vokiečiai. Vienu žodžiu DEBILAI.

137. to Petrauskaite:

Ar zinai apie ka sneki, ms. Ar esi buvus skjerdykloj, ar esi buvus kaime? Idiote zurnalistikos studentele.

136. aj

ka jus cia nusirasinejat su tuo jusu sautuvu tik apglusina vistiek duria ir kankinasi ir rekia ir spardosi ar matet kaip sauna ir kas po to buna tai ir nekeverzokit miesto vaikuciai geriau pasiaiskinkit kodel pas mus visi maisto produktai brangiausi eurpos sajungoj o atlyginimai maziausi kaskam reikskerdikus iteisint bizni padaryt tai ir uzsake sita nesamone

135. Blaivininkas

Skerstuvės yra paveldas, jei nėra lydimas girtuokliavimo.

134. smalsutis

Kazkas bizniuka prasukt jau nori.Tokius zurnaliugas baudom bausti reikia(ir nemazom) uz tokius uzsakomuosius,slykscius ir tikroves neatitinkancius straipsnius.

133. Alg

Atrodo, kad panelyte kaime nebuvusi, ben jau kiaules skerdimo nemaciusi. Kartoju, kiaules ne pjauna, o skerdzia. Ir aip bus tol, kol zmogui reikwa valgti. Zarnu ar pusles irgi niekas nevalgo kaip delikateso. Ir jokie pneumatiniai sautuvai netinka. Vis tiek reikia durti, pavelavus nudurti, nenubegs kraujas ir bus sugadinta mesa. Arba bus raudona.O kad pamacius kiaules skerdima ir dorojima praeina noras valgyti - cia gal kaip kam. Kiti ir be vaizdu ryja dilgeles. Is tikruju vos pradejus darineti ispjaunamas krutinkaulis ie nesamas virti, kad baie darineti, aletu pavalgyt.Anksciau isksrt is kraujo dar virdavo juka - tokia sriuba. O tas nosi rieciantis kvapas - tik zarnas valant. Panelyte menkai supranta apie ka raso, nesvarbu, kad durnai, kad ttik aziotaza kelti. Toks dabar zrnalistu lygis.

132. ash

Nesuprantu tu kurie cia aiskina, kad simtmeciais taip kiaules skerde ir niekam neuzkliuvo, o dabar mat skandalas. Na tai zinote, patys pasvarstykit, ko vertas sitas jusu argumentas, simtmeciais daug ka zmones dare... Ir vergija egzistavo, ir moterys teisiu neturejo, ir vaikus darbui iki issekimo isnaudojo... Bet kazkodel dabar nesakote, kad tai normalu... Juk judame i prieki, gereja gyvenimo salygos, keiciasi visuomene, tampame atsakingi ne tik uz savo ir savo artimuju gerove, bet ir visos mus supancios aplinkos, tame tarpe gamtos ir gyvunu gerove taip pat...

131. Zydas

Delikatesai, o kur dar kanopos visus metus miesle ir suduose mirkusios ,o kaip skanu prie alaus!O dar ausis pilnos sieros ir plauku bei uodega per kuria sudai krenta, o tai turite kom pasididziuoti pries pasauli nieks tokios virtuves neturi pasaulije kad sudus estu!

130. lisle il

kalba eina balvonai apie tai ,kad jei susirupinot katem ir sunim , tai pakeiskit ir kiaules skerdima i siu dienu technika. kaip nesa kates skandinti , nes dachuje atsivede tai visi p[isa prota.bet cia pagal lietuvishkas panetijas normalu.visada taip senovej darydavo.taip ir su tuo skerdimu.tiesiog ne baudziauninku tautai dar metas narplioti sita tema.sedit nx kaimuose ir sedekit prasmirde samagonu.pamirshkit eura ir visa kita.dar gerai butu , kad is europos sajunngosispistu ir tiek ziniu.butu galima ir toliau 2012m skersti kiaules su peiliuu kaip ir 1908

129. kandele

visa gyvenima lietuviai skerde ir valge,o dabar kazkokiam vegetarui tai atrodo blogai.is to ir straipsnis.valgykit ramiai ta kiauliena,kaip valget,ir viskas bus gerai.jusu genai per amzius prie to prisitaike.

128. Pritariu 123 oho

tiesiog parašėte mano mintis, kurios kilo skaitant straipsnį. Visada buvo ieškomi žmonės mokantys tobulai paskersti kiaulę, o namuose buvo virinamas vanduo, viskas turėjo būti labai švaru. Tuo metu buvau dar maža (beje, vaikams neleisdavo stebėti), bet mačiau kaip švariai, padoriai ir net pagarbiai elgėsi žmonės tiek su augintu gyvuliu, tiek su skerdiena. Dabar daug nepadoriau elgiamasi su gyvuliais duodant jiems netikusį pašarą, o tuo pačiu ir su žmonėmis kišant apnuodytą mėsą...

127. a

Skerdyklos skerdzia pramoniniu budu. Jos viska daro greitai ir efektyviai del dvieju priezasciu. Pirma, nes skerdziant keliasdesimt kiauliu per diena nera kada laukti. Ir antra, nes tas keliasdesimt kiauliu per diena uzbadydamas kaip kaime bet koks sveiko proto zmogus isprotetu. Reiketu specialiai samdyti sadistus arba pusprocius. O kai kaime tai daroma karta per metus, tai niekas labai ir nesivargina buti maloniu ir korektisku kiaulei kuria vistiek zudo is ispindejimo, nes maisto netruksta.

126. ai ai ai...

O Dieve,Dieve...Simtmeciais tas kiaules taip pjove,o dabar jau kad susirupino,turbut reikia is ES pinigu ismelzti kazkam,tipo kiaulyciu pjovimo aparatui.Tai gal pastatytkit kiauliu lavonine,atvesim kiaules i lavonine,isskros ja graziai ,ant stalo pasigulde,apiplaus,nuskus,netgi gales nugrimuoti,kad ukininkai ja graziam stovy,karstelyje galetu namo parsivesti ir issimesyneti.Tfu...durniu krastas

125. dalyvavau

tik viena karta skerstuvese, bet seimininkas nieko netempe. Pradare duris tvarto kiaule pati isejo. Aisku pries tai suriso. Paskui vienas duris ir po 2 minuciu gyvunas negyvas. Viskas niekas nesimegavo ir nedziugavo. Tiesiog toks darbas. I skerdykla nuvezus gyvuna apima baimes jausmas ir jis bijo iki galo. Namie 2 minutes ir baigta. Ziuriu i tai normaliai ir mesos netrukdo man tai valgyti, Ka cia raso yra nesamone. Normalus zmones visada gerbia gyvuna, durniai nuo tiltu meto.

124. butcher

Steak & kidney pie super skanumas, verta paragauti tau neisprusele indenu tautos atstove

123. OhO

Žiopla kvailele, autore, prieš rašydama straipsnį, bent truputėlį apsišviesk. Žarnos nėra valgomos, o yra švariai išvalytos iškaištos naudojamos dešroms kimšti, arba dar vėdarams. Ir tik asilas valgo dešrą su visa žarna.:) Lupti reikia dešros apvalkalą iš ko jis bebūtų- žarnos, popieriaus, audeklo ar plastiko, ar girdėjai tai, žioplele? Ir visas pasaulis, ne tik Lietuvos kaimiečiai, naudoja valytas gyvulių žarnas dešroms kimšti. Ir vokiečiai ir prancūzai ir amerikiečiai (indėnai) ir t.t. O tai kad kiaulė yra pjaunama pagiringo skerdiko „20 minučių“ yra ne tradicija, o tradicijos degradacija. Paprastai kaime būdavo vienas du geri skerdikai kurie kiaulę papjaudavo per porą minučių ir nepataikyti iš karto į širdį jiems būdavo negarbė. Na o nešvarą prikaišioti tai jau iš vis bukumas, čia juk ne papročio, o konkrečių žmonių valyvumo klausimas. Paprotys kaip tik reikalavo kuo didesnio švarumo. Kita šeimininkė ir iš parduotuvės parsineštą mėsos gabalą ant purvino stalo padrėbs.

122. TEISMAS ARTĖJA!...

APIE NOJAUS ARKĄ: youtube: /watch?v=t1ezq-SNG80 ; APIE DINOZAURUS: youtube: /watch?v=23mLCeyCM ; APIE JUS: Mato 24: 38 Kaip dienomis prieš tvaną žmonės valgė, gėrė, tuokėsi ir tuokė iki tos dienos, kurią Nojus įžengė į laivą, 39 nieko nenumanydami, kol užėjo tvanas ir visus nusinešė; taip bus ir tada, kai ateis Žmogaus Sūnus. II Petro 3: 3 Pirmiausia žinokite, kad paskutinėmis dienomis pasirodys šaipūnai, gyvenantys savo geiduliais 4 ir kalbantys: „Kur Jo atėjimo pažadas? Juk nuo to laiko, kai užmigo protėviai, visa pasilieka kaip buvę nuo sutvėrimo pradžios“. II Petro 2: 12 Bet jie, kaip neprotingi gyvuliai, gimę sugavimui ir užmušimui, piktžodžiauja tam, ko nesupranta, ir pražus savo sugedime, 13 gaudami atpildą už nusikaltimus. Jie laiko pramoga lėbauti dienos metu. Jie susitepę ir iškrypę, smarkaudami savo apgaulėmis vaišinasi su jumis.

121. a

slykstus straipsnis sikantis ant lietuviu tautos, autorei turetu buti geda

120. vegetarei

tau nuo mesos trukumo saratai pasisuko? naujausias anekdotas zmones pradejo mesa per ledynmeti vlagyti :D

119. ...

Durna zurnaliste. Durnas redaktorius. Sitas straipsnis yra sio lygio - "bla bla blaaaaaaaaa", arba "seku seku pasaka, vilkas ryja asaka"... Ar jau visai nebeturit ka paskelbt? Kiaule skersti barbariska.... Tegul vaziuoja rimtu reportazu medzioti. Jei sugeba. Kas ta pseudozurnaliste isvis cia ileido???

118. Antas

tokio briedo dar neskaites cia is serijos neadarykim nieko nes mes barbarai geriau gaukim ismokas is evrosajuzo ,o jie mums humaniskai nuzudyta modifikuota parsiuka ciujka patieks

117. Vegetare

Nesu radikali vegetarė. Radikaliausieji negalėtų net šio straipsnio perskaityti iki galo. Vaistų beveik nenaudoju. Vaikštau dirbtinės odos batais. Ir dar nenumiriau! Atsikvošėkit. Ne ledynmetis gi, pilna maisto ir be mėsos. Žinote, aš netgi esu už tai, kad mėsą augintų iš lastelių. čia tiems, kurie neįsivaizduoja gyvenimo be mėsos. Tikiu, kad net ir tuomet bus tokių, kurie dievins natūralią mėsą - t.y. nužudyto gyvūno kūną. Man mėsa jau seniai nebeskani, netgi atgrasi. Greičiau badu mirčiau nei valgyčiau gyvūnų lavonus.

116. kor

Modernioje skerdykloje naudoja elektros soka, pakabina aukstyn kojom ir perpjauna gerkle. Vistiek vaizdas nekoks.

115. kaimiete

gluse zurnaliste,slapimo pusles niekas nevalgo,net sunys needa,atsimink tai,o mesgaliai nesimeto ant purvinu grindu o svariai isdarinejama,ispjaustoma ir surusiuojama mesa,labai svariai,nes reikes valgyti ir deti i burna,och zurnaliugos jus zurnaliugos nusirasot i pievas net nesudvogzdami apie ka rasot

114. absurdas

Vištos str., nematė niekad. trunka labai trumpai. O norėčiau pažiūrėt, kaip autorė valgo nušautą kiaulę... Kas dėl vėdarų - tai čia smulkmena, prancūzai valgo 'vėdarus', kur viduje - irgi žarnos! Va ten tai baisumėlis. Prasidės naujas absurdas - kaimietis savo kiauliuko negalės paskersti. Tai dar gal ir direktyvą dėl kiaulių - kiekvienai po asmeninį kuilį, būtina susilaukti paršiukų, pensiją? gal geriau asilų briuselio kopūstais nešerkit, ir viskas bus gerai.

113. smirde

acha, pritariu nelabs,tik ne del lytinio akto, o kaip moteris -del gimdymo.paskaitytume autores aprasyta atveji kaip gimdo lietuves...vyrai nebenoretu moteru, moterys vyru, ir visi kartu-vaiku.taigi tiek kraujo,kanciu, jokios estetikos,patoso.vien tik saremiai ir stumimas-jokio ten galmtos stebuklo ir dieviskumo. o kaime teko pas diedukus buti,ir ne tik pas juos-nu nebuvo tokiu nesamoniu kaip 'autore' raso.ir dabar sodyboje kai lankomes-nemaciau tokiu nevalu kraugeriu.kur ta zurnaliste tiek prisiziurejo,kam taip sutirstino ir hiperbolizavo?va, reiketu jai gerbiamos Kelmickaites pasiteirauti,kaip ji filmuodama laida "Gyvenimo ratu" ar pan. lankesi Suvalkijos kaime ir nufilmavo visas kiaules skerdimo tradicijas ir apeigas.tokius zmones,vazinejancius po kaimus ir skerdziancius gyvulius,ju filosofija, poziuri gali drasiai rodyti italui,prancuzui-buties ir buities poezija jiems butu sava ir suprantama. o jusu,zurnaliste,rasliava-kaip tas zarnu turinys-dvokia.

112. Vegetare

Na, vištų neužmuša, kai kiaušinius padeda. Ir karvių, kai pamelžia. Ar kai jos pašika. Tai gal yra skirtumas? Iš šunų irgi (ne kinai) kitos naudos randa - namus saugo, narkotikų ieško ir etc. Ar žinote, kiek tuo maistu, kurį kiaulė suvalgo, būtų galima žmonių pamaitinti? Tikrai daugiau nei pasisotins ją suvalgę. O ir aplamai žmonės iš prigimties yra vegetarai, mėsą pradėjo valgyti per ledynmetį.

111. DDT-vegetarei

O pieną kas "gamina" ? Kiaušinius? Ir, jei laukus trešia mėšlu-kas daryt? Valgyt tą duoną, ar ne?

110. DDT-vegetarei

Taip, taip. Tarakonai, pas kaimyną irgi gyvena. Tai, sakau, ar verta juos žudyti? Iš ko gaminami klijai, kuriuos naudoji? Vaistai? Apranga? Gal, sakau, visi vaikštom su botais?

109. DDT

Va todėl aš, pagavęs aukšle iš karto perpjaunu jai gerklę. Ir niekas nesakys, kad aš kankinu žuvis. Tiesa-žvejojant žiemą su pūgžliokais ir ešeriokais sunku. Tai aš juos plaktuku. Specialiai nusipirkau gumine rankena,-kad nešalta būtų. Paskui sukraunu kas lieka į žmonos kojinę..... žuvienė nereali gaunas. Šią žiemą buvau žvejot stintų. Teisybę pasakius-pavargau,kol visom gerkles perpjoviau. Dar kažkokie durneliai 16-ą brigadą iškvietė. Tik po dviejų valandų paleido :D

108. Vegetare

Mano tevai ilgai augino gyvulius - tiek kiaules, tiek karves. Vegetare tapau tik 18, nors budama mazesne jau supratau, kad nenoriu valgyti kiaulės, kuri dar taip neseniai buvo paršelis, kurį maitinau pati savo rankomis. Tuomet ir supratau, kad nenoriu valgyti gyvūno, kurį pati glostau ir šeriu. Koks skirtumas tarp kiaulės ir šuns ar katino? Tik tradicijų. Štai kinai ramiai valgo šunis ir vargo nemato. O aš negaliu. Ir jau niekada nebegalėsiu. Aš kai kurių mėsos patiekalų neragavau gyvenime. Ir neragausiu jau. Ar manote, kad mano gyvenimas dėl to blogesnis? Ne. O tradiciniai paburnojimai, kad lietuviai sutverti valgyti mėsą mane juokina. Kodėl? Mevalgau mėsos 17 metų. Bet nesiskundžiu sveikata. Tai ar tikrai reikia valgyti mėsą?

107. na

visokiu zmoniu yra. yra ir tokiu kuriems patinka kankit zudyt ir t.t. bet kiaules skerdime esu dalyvaves daug kartu. nesu dures nes viska ta darydavo senelis arba tevas. viskas vyksta taip kiaules priekine ir galine to paties sono kojos pririsamos virvele ji perkisama po pilvu kad butu tarp kitos puses koju. tada ji graziai kriuskedama pasiuostinedama isvedama i lauka. tada tos virveles yra patraukiamos ir kiaule griuna ant sono(aisku ji tada zviegia bet uz tu virviu ja lengva islaikyt kad ir kaip muistos) bet viskas trunka tiktai trumpai nes 1 - max 2 duriai viska issprendzia. vaizdas nekox ir koki jautruoli gali sublogint bet jokia mirtis nera grazi...

106. FUCK HIGIENA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ir visus propogandos darbuotojus!!!

105. asas

Nu ir as pakraupes straipsniu. Cia kas agitacija , kad vyriausybe ivestu privaloma firmu samdyma papjaunant kiaulyte??? - aisku uz tam tikra kaina. Kiek pamenu pastoviai dalyvaujant skerstuvese gyvunas zusta nuo 1-3 idurimu i sirdi per 2-5 minutes neskaiciavau laiko bet mazdaug. Jei zmogus pastoviai dalyvauja kiaules pjovime tai viskas vyksta greitai. O visame pasaulyje valgo viska - pradedant nuo zarnu baigiant slapimo pusle pvz. buvusio Vokietijos kanclerio H.Kohlio megstamiausias patiekalas idarytas kiaules skrandis - jis vaisindavo dauguma sveciu. Tad eilini karta apsisaukete LIETUVIU VIRTUVE tokia pati kaip LENKU ir VOKIECIU tad kam idomu pasiuziurekite intere kaip kaimynai skerstuves daro ir ka valgo... O pvz Latvijoje, Estijoje visai kiti paprociai. PS. aisku as tikiu kad dalis kiaules ar galvijus skerdzia kaip papuole bet tai siuolaikes aplinkos israiska, kuriai ir visu MUSU poziuris daro itaka

104. Vilnietis

Jau gyvunumyletojai pasieke kad kiausiniai praktiskai neiperkami tapo.. Dabar dar kesinasi atimt galimybe uzsiaugint mesa..

103. to 101 ir kitiems

hmm kalbama ne apie prasigerusiu kaimieciu isgyvenimus, bet apie gyvunu kankinima...

102. vytautas

na tai jei ta civilizuotų kiaulių žudikų komandą samdyt tai kiek jie paims už paskerdima? jaučiu be 100 Lt nevažiuos. tada ir kiaulės augint neapsimoka. geriau jau su savo peiliu. tas gi nieko nekainuoja

101. Leonardas

teko stebeti kulinarine laida, joje vedejas-vakarietis pats medziojo stirnas patiekalams ir pjove eriuka. Manau nereikia labai liaupsint skerstuviu bet ir peikti, palikim zmonems patiems spresti koki gyvenimo buda pasirinkti.

100. Linksma

Jau visai nusigyvenom - lietšūdis moko gyvenimo. Na, jūs čia rašykite, postringaukite, o aš ramiai sau kasmet po du paršiukus šersiu, nudursiu ir dar ramiau suėsiu. O jus ES mėda ir kainomis grožėkitės. Tokio IDIOTIZMO dar neskaičiau. Draugai, net su moksliniais laipsniais, ministrai, profesoriai atvažiuoja ir ėda mano kiauliukus su malonumu. Išeisiu į pensiją, apskritai, dingsiu iš jūsų erdvės. Bet būsiu su savo kiauliukais ir bulvytėmis. Atia, kvailiai.

99. vytautas

bet uztat sitos kiaules ekologiškos, be jokių hormonų, kombikormų ir priedų užaugintos. vaziuoju i kaima pas uošvių į skerstuves visada. tenka už kojos palaikyt kol uošvis duria. būna ne iš pirmo karto pataiko. bet mėsos su parduotuvine nėra ko ir lygint

98. Čiurlionis>>>93-am

tavo manymas nesiskaito,bene,pavaduoji aurielij,tada rėžk,užskaitysim.

97. darius

jooo cia zurnaliste nusipaiste ir stipriai

96. Algis

Straipsnis apie shuda ir myzalus, atsiprasant. O ar pats straipsnio autorius suprato apie ka jis raso, ar nelabai? (kaip karta Sabonis zurnalisto klause - o tu supratai ka pasakei?). Kazkokios liguistos pastangos parodyti kaimieti kaip gyvuli, nesekmingai bandanti nudobti vargshe kiaule, kuri nusipelne orios mirties. Sutikite, visados buvo balvonu, bet yra ir nebalvonu. As pats vaikysteje maciau ne viena kara kaip kaime kiaule pjaudavo. Nemalonu buvo man, vaikui, matyti tai. Niekas net nesakydavo kad eina pjauti kiaules, bet vistiek atsekdavau ir ziuredavau paslapciomis. Bet net ir budamas vaiku supratau, jog tai yra kaimo zmogaus gyvenimo dalis. Uzaugini gyvuna, tada papjauni ir iskepes/isvires valgai. Bet va... pabudo viena ryta toks zurnalistas, kaip Pilypas is Kanapiu. Ir papostringavo apie nehumanishka elgesi su kiaulemis, elgesi kuri galime aptikti tik atsilikeliu Lietuviu kraste. Nes civilizuoti Europieciai zhudo estetishkai. Tik, deja, zurnalistas pamirso, kad Europoje nebeliko vienkiemiu, sodybu, paprastu seimyniniu ukiu. Viskas yra automatizuota ir neretai ukininkas tos kiaules net nemato savo akyse per visa kiaules gyvenima. Pavargau rasyti.

95. virvai

Na bet ir idiotas autorius.

94. Pagal ES direktyvą

Tai gi čia einama prie to, kad savo išauginta kiaulę reikėtu vežti į skerdiklą profesionaliam paskerdimui ir išdorojimui. Aišku bus patikrinta nuo tricheneliozės ir t.t., kokio šimtelio turėtu užtekti už tą procedurą. O ką daryti, juk kiaulės suskaičiuotos, su klipsais. Klipsą nuimti galės tik skerdikloje, kitaip bauda.

93. to 74. Čiurlionis

Manau,pats labiau tinki tam reikalui...

92. 67.Valstiečiui

Ar žinote, kad norint nušauti kiaulę reikia turėti tvarkingai užpildyta medžioklės lapą. Buvo aprašytas toks atvejis kai medžiotojas gyvendamas savo medžioklės burelio teritorijoje nušovė savo kiaulę, o kaimynas paskundė. Tai laukinės gyvunijos apsaugos inspektorius surašė protokolą už tai, kad buvo sumedžiota naminė kiaulė neturint medžiolės lapo. Vienu žodžių-brakoneriavimas su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. O straipsnis tai debiliškas. Reikėtu dar straipsnio apie sužvejotas žuvis-jos dar valandą ar dvi kankinasi.

91. nelabs

Monika Petrauskaitė - kas čia per klaikelė tokia ? Jai turbūt yra klaikus ir lytinis aktas.

90. lg

Viskas paprasčiau, ponuliai. Kvepia dar vienu priverstiniu "verslu": kad atvažiuotų koks nors "profesionalus" skerdikas su pistoletu ar kokiu kitu kiaulių gerovei skirtu daiktu, o ūkininkas susimokėtų. Tik toks skirtumas, kad prancūzas nebemoka ar nebenori, todėl kviečiasi skerdiką, o pas mus nuleis iš viršaus - atseit kultūros labui. Beje, ir pas mus kaime dažnai kviečiasi skerdiką, nes ne visi moka ir nori skersti, -- bet ne tą "nuleistą" privaloma tvarka.

89. Čiurlionis

tupavota žurnalistė,bet ką čia norėt,juk čia mokolatūra.

88. Puskiauprote

zurnaliste raso antilietuviskus is dektuko sugalvotus straipniukscius. Slykstu.

87. Mona

Pritariu komentatoriams:)Arba Monika labai jauna ir nepatyrusi būsima žurnalistė, arba L.R. redaktorius liepė parašyti kažką apie skerstuves. Panašu, jog nepavykę kol kas yra abu. Gal mergina ir neapsirūkius kanapių, bet kad nusirašė, tai faktas. Skaičiau ir juokiausi - gal kažkas iš komentatorių galėtumėte pakviesti Lietuvos Ryto žurnalistę į skerstuves? Tuo pačiu ir parodyti, jog niekas kiaulių nežudo, pagiringų "pjovėjų" nėra ir apskritai nuvarė būsima "žurnalistė" taip į šoną, kad net nesmagu...L.Rytas turėtų atidžiau rinktis puslapio "veidus". Šis kartas labai nevykęs ir neprofesionalus.

86. Taip

Straipsnis visiska nesamone . Kai su tevu pjovem kiaule , tai tevas per kelias sekundes papjove kiaule . Ji tik spejo viena karta kviktelet . Su skerdiena darbo buvo daug , bet niekas skerdienos ant jokiu grindu nevoliojo , tam turejome talpas kur viska sudejome . Patys valgem su malonumu . Zurnlistui ,ar valgytum sriuba, isvirta is produktu kurie voliojosi ant grindu ? Turbut ne , tai nereikia sakyt kad visi tai valgo .

85. lietuvis

Pirma panele eileje stovi ukininku turgeliuose prie tu mesgaliu...

84. vilmis

Straipsnio autoriui tikrai su galva negerai tai gal tuoi kiaules rastisko sutikimo reiks kada ir kaip ja nudeti, kempinlige aiski

83. to Čiurlionis

teisingai, eik miego.

82. cha

mano dėdė, žymus neurochirurgas, pasakojo jog pašaukimą medicinos link pajautė būtent skerstuvėse. Sako: "mažas būdamas, su dideliu susidomėjimu vartydavau, žarnas, jaknas ar širdį..."

81. Skaiste

Iškelta tema yra prasminga ir aktuali, bet žurnaliste Monika, ją pateikėtė taip "skystai", taip neinformatyviai, taip paviršiumi, kad ne tik šlykštu pasidarė žiūrint į neatrinktas nuotraukas ar skaitant apie žarnas (!), bet ir nuo Jūsų minčių perteikimo nesugebėjimo... Labai trūksta profesionalumo. Linkiu parašyti kitą straipsnį šia tema... po kelių metų, kai jau turėsite pakankamai žurnalistinės patirties...

80. zalupa su niku protas

UZKNISAI!!!

79. ?

O tai vedarai ne zarnos?

78. 74 tam

Maladec Ciurlionis!

77. Valstietis

Monikute, paklausk didžiai gerbiamą kiaulių viršininką ir žinovą ( ir tradicijų!) poną Baravyką ar kartais kiaulių kompleksuose nekastruoja kuiliukų (Kuiliukas - tai vyriškos lyties paršelis, jei kartais nežinojai). Jei taip, tai sekantį straipsnį parašyk, kokie tie LIETUVIAI (beje ir kitų tautų kiaulių augintojai) barbarai ir kuiliukų skriaudikai bei kankintojai. Jais turėtų susidomėti gyvulėlių teisių gynėjai. Ir per visokius tarptautinius teismus uždrausti kastracijas, o prasikaltusius griežtai nubausti.

76. ccc

paveldas ir dar koks.

75. Zydas

Na ir kultura jusu, bei puikus nacionaliniai patiekalai!

74. Čiurlionis

neužskaitau nė vieno komentaro jei čia nėra tooo... kaip jis ten Aurielijaus,tas viską žino,paaiškintu kuri kiaulė pedofilė kuri ūsafilė,ar ta kiaulė dirbo sutenere ar ne.

73. Ilonai

Tu ten su kažkokiais troliais kaime gyvenai, kad kirmėlėtą kiaulės šūdą ėsdavo tie?

72. PROTAS

KLAUSIMĖLIS : AR INDAI KARVES LAIKO ŠVENTOMIS TODĖL JU NEVALGO O SIONISTAI NEVALGO KIAULIU AR IR DĖL TO PATIES !!! PAGIEDOKIT !!!

71. Ramuns

Na zinote, jau visai i pievas nusirasete. Nei vienas ukininkas kiaulienos ant purvinu grindu nededa. Jis ta kiaule perka ir visus metus sere, mesla meze ir jis jau savo darbo rezultato po purva nemeto. O kas del zarnu valgymo, tai gal manote, kad vokieciai, prancuzai, italai desras i kazka kita kemsa??? Tik tas zarnas reikia normaliai issivalyti ir turesite nuostabiausius dalykus is tu zarnu: desras, desreles, vedarus. O siaip, SKERSTUVES - tai mesos gabaliukas duodamas giminem, kaimynams, draugams po kiaules pjovimo. Ir kraujo niekas labai niekur nelaisto, o rytojaus diena is jo jau verda JUKA - kraujine sriuba.

70. na

Na,ponia didzioji zurnaliste,pries rasant straipsni bent kiek pasidomekite kitu saliu skerdimo paprociais,kad ir toje pacioje Europoje.O kalbant apie prancuzus,ar pas juos nera kraujiniu desru,tripe,boudin...ir kaip prancuzu musulnonai parpjauna gerkle avims vardan halal maisto...Nereikia is s... kulkos daryti kaip sakant.

69. Linas

Idomu labai, ka straipsnio autore gere, ar gal apsiruke:) Geras straipsnis- galima siuliti i MARAZMAI.LT TOP 10:)

68. PROTAS

KLAUSIMĖLIS : AR KIAULE GALI UŽSPRINGT SKRANDŽIO TURINIU !!! PAGIEDOKIT !!!

67. Valstietis

Aš kiaulių nekankinu - šaunu 12 kalibro kulka tiesiai į smegeninę. Jokio streso, jokių kančių. Ir kraujas gerai išbėga. Ir dar mergaitei, Monikutei, noriu pasakyti, kad žarnos yra gerai apsaugotos nuo išmatų gleivėtu sluoksniu, todėl išmatos nesilaiko prie žarnų sienelių. Jei būtų kitaip - prasidėtų gangrena ir kiaulė (bei bet koks kitas gyvūnėlis, tame tarpe ir Monikutė)mirtų. Va taip, Monikute!

66. suvalkietis

reiks autoria pasikviesti geguze skerstuvems, ruosiuosi ir nuo ukininko kiaule pirkti,tik va jau skilandziu negalesiu pavaisinti kazkaip is mados iseje ,o gaila

65. ginte

straipsnio autorius ar autorė čia kažką prirašė ne į temą... žurnaliste, kur tu matei valgomas žarnas?? važiuok kur į malaiziją, gal ten kultūringiau pavalgysi. nereikia čia varyti ant Lietuvos kultūros. Gal ir kiaušinių nebenaudokime, nes iš jų išsiristu viščiukai - gi pažeidžiame viščiukų teises, jei išsikepame kiaušinienės, ar dar kur panaudodami kiaušinius maisto ruošime...

64. to 62

Tiksliai :D

63. to kaimietis

cha cha cha cha cha cha.....! liuks !

62. TO 56. Čiurlionis

Tik nepasakok autorei-panelei kai vistos galabijomos. Kirvius uzdraus.

61. s.t.

Esu kirtęs gaidžiui galva kai man buvo kokie 16m. galva liko gaidys dar ilgokai blaškesi po kiema .

60. niam niam

O kam ta kiaule pjaut? palaukit pakol pati nustips,bus labai humaniska.DDD Juk zuvies tai nepjaunam,o nudvesusia edam.DDD

59. PRITARIU JUM

44. Oho kiek liaupsu fermoms ir oficialioms skerdykloms. Gal tas kas rase si straipsni visu pirma pasivazinetu po tas isliaupsintas fermas ir skerdyklas, nera jau ten taip viskas grazu. ir is kur islindo tas baravykas- didis kaimo zinovas. Kiek esu dalyvaves skerstuvese tai tikrai stengiamasi kad gyvulys kuo maziau kankintusi. Galvojat, kad taip lengva kiaule nudurt ne kiekvienas vyras ta gali padaryti. O mirtis niekada nebuvo ir nebus grazi. Deja desros ir kumpiai ant medziu neauga. Dabar jau kaimuose zmones nebekepa duonos , tai matau dabar siekiama kad ir desru, kumpio nebevalgytu. Patikinu , pas tvarkingus zmones islaikoma ir higiena ir gyvulys nesikankina. O pas kaimo bomzus visko buna, bet ar reikia visus kaimo zmones su tokiais lyginti.

58. ...

ai kaimuose nebegalima jau greit bus,bobutei keulike pasipjaut. Bus galima tik skerst tukstancius keuliu fermos Danu,ten tai dzin. Kubiloidizmas

57. PROTAS

LETU ŽINGSNIU ZIURINT TIESIAI I AKIS NULEISTOJE RANKOJE LAIKANT SAMURAJAUS KARDA SMAIGALIŲ BRAUKIANT ŽEME ARTĖJI PRIE KIAULES PASIEKUS REIKIAMA ASTUMA STAIGIU GERAI ATIDIRBTU JUDESIU SEK DALIMI KERTI GALVA JI RIEDA SAU KUNAS SAU - BELIEKA APSVILINT MESA !!! PAGIEDOKIT !!!

56. Čiurlionis

kodėl autorė nepasidomėjo kaip skerdžiami avys,karvės,arkliai,ir kt. gyvuliukai ir vištytės,gal proto neužteko.

55. rhcp

vai tai dyvas vai tai dyvas Algis rado Baravyka, Baravykas toks kaip Algis kas ta gryba ir suvalgys...... nukvako miestieciai su savo straipsniais tokios temos vis ziurima i kitus , ir vis tuo bandoma savus is suduka sumalt.

54. aš

Esu papjovęs ne vieną, nors ir ne skerdikas tipo profas. Straipsnis akivaizdžia užsakomasis, mergužėlė gyvą kiaulę tik televizoriuje mačiusi. Kaime nebeliko karvių, visi kaimiečiai pieną du kartus už vokišką ir prancūzišką brangesnį(parduotuvėse)perka, atėjo eilė ir kiaulaitėms, tegu maximoje belgiškas atliekas perka. Sutinku su komentatoriumi, kuris apie dešrų sudėtį kalbėjo, liuks pastebėjimas,pridėčiau dar ir išanges.O merginai pasibaisėjusiai kirmėlėmis siūlyčiau pačiai dėl eskaridžių pasitikrinti, pasitaiko.

53. Ilona

Ne,nevalgau mesos keleta metu. Jokios. O kai valydavo ismatas is kiaules zarnu,jose budavo kirmeliu ilgu! Ne karta maciau. O kiemo nusidazymas raudonai istriges is vaikystes,kadangi kiaule pjaudavo ziema,tas ypac istrigdavo

52. to 43. kaimietis

Kaima is plento esi mates, o kiaule is piesinuku. Beje, jei nori pamatyt gyva parsa, paziurek ... i veidrodi. Turetu patikti.

51. Valstietis

Monikute, tikrai nesi buvusi Prancūzijos kaimiškose vietovėse, nes nežinai, kad prancūzų virtuvėje kiaulių ir jaučių žarnos užima garbingą vietą. Aš labai mėgstu mėsa prikimštus prancūziškus vėdarus Šampanje provincijos mažo miestelio restoranėlyje.

50. Vytas

Na ir kvaila rašliava.

49. Audrius

straipsnis smirda saliskumu kaip kiaules viduriai....kokios vargses tos fermos....pamirsot, kad 20 km spinduliu aplink jusu ''kiauliu roju'' teritorija tampa negyvenama del tokios pacios kiauliu viduriu smarves.

48. rase lietuviu filosofas vienas

kiaule esi- kiaule patapsi. Geros sveikatos visiems ''kiauledziams''

47. to 19. mazelis

Nea.Kala i smegenis ant vietos...

46. PROTAS

PRIĖJUS RYŽTINGU ŽINGSNIU STAIGIAI TIKSLIAI ATLIKUS VOLKERIO SUKTUKA VOŽI KOJA I SNUKI UŽŠOKI IS UŽ NUGAROS ANT PARKRITUSIOS ABIEM RANKOM APKABINUS KAKLA VIENU PROFESIONALIU JUDESIU NUSUKI SPRANDA - BELIEKA APSVILINT MESA !!! PAGIEDOKIT !!!

45. Patarimas

Tu, Monikute, rabarbara grauzk, kol dedes - "barbarai" desreles pagamins ir lasinius isrukys, nes tai lietuviu isgyvenimo "tradicijos", del kuriu ir tavo mama turejo progos tave pagimdyti....

44. pamastymas

Oho kiek liaupsu fermoms ir oficialioms skerdykloms. Gal tas kas rase si straipsni visu pirma pasivazinetu po tas isliaupsintas fermas ir skerdyklas, nera jau ten taip viskas grazu. ir is kur islindo tas baravykas- didis kaimo zinovas. Kiek esu dalyvaves skerstuvese tai tikrai stengiamasi kad gyvulys kuo maziau kankintusi. Galvojat, kad taip lengva kiaule nudurt ne kiekvienas vyras ta gali padaryti. O mirtis niekada nebuvo ir nebus grazi. Deja desros ir kumpiai ant medziu neauga. Dabar jau kaimuose zmones nebekepa duonos , tai matau dabar siekiama kad ir desru, kumpio nebevalgytu. Patikinu , pas tvarkingus zmones islaikoma ir higiena ir gyvulys nesikankina. O pas kaimo bomzus visko buna, bet ar reikia visus kaimo zmones su tokiais lyginti.

43. kaimietis

turejau parsa,tai pries velykas sakau papjausiu,gatavas buvau tai tingejau i lauka temt,pjoviau tvarte ant meslo,bet praslydo peilis tai tik i pilva pataikiau,kankinosi parsas puse dienos kol nugaiso,darinejau irgi tvarte,nenorejau lauke to nemalonaus kvapo paleist,paskui apvaliau bisky mesla nuo mesgaliu,sukroviau i maksimos maisiukus ir kaimynas isveze vilniui parduot,tai sake lryto tupos zurnalistes net apsiseileja pirko ir gyre,kad kvapas geras ir isvaizda

42. jooooonnnss

vargse pradejo dirbti........tai turejo kazka parasyti....turbut dabar jau pati supranta kokia nesamone parase

41. rasliava durneliams

Zoofilai ir zoledziai paraudokit, o as kasmet perku is pazistamo kaimiecio ukininko kiaule, kuria jis paskerdzia pries man atvykstant- apsirupinu ekologiska mesa ilgam laikui. O jus durneliai, kiauliu teisiu gynejai rykit mesla (o gal "mesa") is Maximu ir Norfu, prifarsiruota visokio brudo! :)))

40. lama to Ilona

Beveik su viskuo sutinku, aisku kas nemoka pjaut kiaules tai tikrai pilnas kiemas kraujo, bet del kirmeliu tai ciort nusisnekejai kaip reikalas :)

39. to 34. Ilona

O mesytes jau needi???

38. Jaunimas

Nors man 22 m. ir esu miesto vaikas, bet pas močiutę kaime ir man tekę sudalyvauti kiaulės skerstuvėse ne vieną kartą. Kol mažas buvau, tai kulminaciniam taške tikrai nedalyvaudavau, tupėdavau pirkelėj ausis užsikimšęs ir tik paskui nebent smalsiai kiek jau paaugęs žiūrėdavau, kaip kiaulė dorojama. Galiausiai, kai iškilo dar vienų, jau ne visai vaikiškų, rankų poreikis, teko dalyvauti visame kame. Iš tiesų - šūdinas jausmas prisidėt prie gyvulio mirties, bet supranti, kad tokia jo paskirtis... Tik vieną kartą mačiau patį dūrį, šiaip visada nusisuku. Baisu, bet ką padarysi. Bet, tiesą sakant, tai man kiaulienos valgyti netrukdo. Ir nelabai supratau autorės tikslo, rašant rašinį šitą. Ar čia buvo stengtasi paryškinti problemą, kad Lietuvos kaime kiaulės miršta ne oriai ir ne moderniai? Pf, nieko naujo nepasakė... Lietuvos kaimiečiui yra per brangi "humaniško" žudymo įranga. Ir labai abejoju, kad čia tokia jau stipri tradicija. Jeigu kas pasiūlytų kitokį, geresnį žudymo metodą nemokamai - tikrai pirmiausia pasirašytų tas, kuriam reikia durti. Tegul ir senoviškai, bet žmonės yra suinteresuoti kaip įmanoma greičiau pribaigti gyvulį. Geras peilio dūris atima gyvybę per max 5 minutes. Aišku, tai yra tikrai daug bendrai paėmus, bet su tokia technologija greičiau ir nelabai įmanoma. Tad reziumuojant atsakau į autorės klausimą (kad ir retorinį): tai nei paveldas, nei barbarizmas - žmonės renkasi praktiškiausią prieinamą būdą ir tiek.

37. AS

Kaime ta kiaule nors gyveinma pagyvena ie zole is saule pamato ir augina apie 8-12 menesiu ir be antibiotiku ir mylima kiaule buna, o komplekse manau visi isivaizduoja. Gaila kiaules bet gyventi reikia, tam pjauna, o skerdykloj nei gaila nei ka. Nusisneki autore, turbut kaime nesi buvus...

36. Zinovas

Straipsnis apie nieka

35. Fedia

Šviežiai išvirti kauliukai su česnakiniu padažu ir degtinyte ,labai skanu ir sveika

34. Ilona

Esu uzaugusi kaime. Nuo pat vaikystes,kiek ten gyvenau,baisejausi skerstuvemis,beprotiskai zviegianti kiaule istempiama vyru uz kojos su virve,tada didziausiu peliu hai zviegiant badoma i sirdi,kol kiemas nusidazo raudonu siltu krauju,ir tada tas baisus mesinejimas,kraujo ragavimas samciu is ka tik atvetos kiaules krutines,galvos nupjovimas zarnu tasymas,mesa loviuos lavonienienos sustatytos kamaroj,smarve pykinanti ir dar daug daug bjaurasciu. O kiek kirmeliu ir kokiu zarnose! Va jums ir mesytes gardumas. Skanaus

33. Andy Warhol

Kurį laiką, prisimenu, nešiojau zomšines bei odines kelnes, bet niekada nesijausdavau pakankamai švarus, juolab, kad tai išsigimėliška – nešioti gyvūnų odas. Po mano ”išsigimėlio” periodo grįžau atgal prie mėlynų džinsų.

32. x

ne nu atsiprasau ir koks gejus galetu atlaikyt skerstuves skias?! o boze boze...

31. x

paskaiciau tik truputi straipsnio ir iskart juokas sueme. Gerb. zurnaliste, jeigu "tikras miestietis" pamatytu kaip skerdziami gyvuliai skerdyklose, taptu vegetaru.. O cia paprasti kaimo zmogeliai sau mesyte ruosia.. nematau cia nieko "barbarisko"

30. kiaule

mesa kiaules nuodinga daug toksinu,kurie sukelia vezy

29. xxxl

debiliskas straipsnis.tikriausiai rase is nuogirdu pati kaime ne kart nebuvusi ir skerstuviu nematciusi

28. Momo

Čia straipsnis - tyrimas. Tuoj skaičiuosim, kiek runkelių Lietuvoj ir tikrų skerdikų, škias. Už tradicijas savo mėšlino būvio...

27. tai

kad skerdyklos visur panasios; pvz tokioj superinej prancuzijoj arklius ziaurokai pjauna pakabine ant virviu iki sios dienos, aisku tokiose vietose dirba atitinkami ir zmones; nereikia isivaizduot kad kitur tai rojus

26. jėzus

žudyti negerai, laisvę kiaulėms!

25. Čiurlionis

ką čia jinai pezą,tikra daunė,juk visa mėsa yra maxsimose,biguose,prie ko čia kaimas,ten tik turizmas,poilsis,vienu žodžiu kas nenori dirbti ten gyvena,amžini poilsiautojai,kurie laukia miestiečių su pinigais.

24. TKUG

Kada šitie lryto beraščiai pasiskaitys prieš publikuodami ką parašę ir bent gramatines klaidas pasitaisys? O kalbant apie skerstuves- koks jautrumas, bet kotletų turbut neatsisako? :)

23. Nepykit

Vaike pasaku prisiskaicius, kruta zurnaliuga vaidina.

22. Sėlis, poetas

Tegu mėsiško maisto šalininkas pats išbando ir įsitikina, ar gali jį valgyti. Tegu jis, Plutarcho patarimu, dantimis sudrasko gyvą ėriuką ir prigludęs prie žaizdos numalšina troškulį dar karštu jo krauju... Tik tada jis bus iki galo nuoseklus.

21. Iš miško

Idomu kodėl teksto autorė užsipuolė Lietuvos ūkininkus, bet nieko nerašo apie musulmonų gyvulių aukojimo šventes „Eid al-Adha“ arba „Kurban Bairam“ kur graujas liejasi upėmis :)

20. mazelis to 18

buten,visiskai sutinku su lama

19. mazelis to 13

suprantu apie ka sneki,tipo kaip diubelem kalt budavo,vistiek neveiksmingas daiktas ,nes kiaules kaukole labai stipri,cia butu givulio kankinimas

18. lama

Pats is kaimo, ir mes taip nesenai pjovem kiaule, Niekas nieko nesvaigina, tiesiog tiesiai i sirdi duria ir per 1-3min kiaule nei krust nejuda. Ir tai joks barbariskumas, nejuokinkint. Nuo senu senoves taip darydavo...

17. oi skanu

Oi kirsdavome zarnas keptas su druska! Ir kiaules smegenys skanios irgi.

16. Litvakas

Debilai jus. Ji kalba apie pramonini pneumatini itaisa. Koki sautuveli. Avine.

15. mazelis to skerdikui

mano seniukas ,is pirmo durio tiesiai i sirdi kiauliai,visam kaimui pjauna kiaules,taip kad nesnekek nesamoniu,o kuju svaigina raguocius o ne kiaules

14. to monika pezdauskaite

Ar matei kaime skerdziama parsa? Kvailesnio paskvilio neskaiciau.

13. to 8. mazelis

Jeigu tamsta įsivaizduoji,kad čia turima galvoje vadinamas orinis šautuvlis,tai smarkiai apsirinki.Čia panašiau į tokį pneumatinį pistoletą,kur vinis kala.

12. visiems

Bet kažkodėl visi pageidauja kaimiškai papjautos kiaulienos, o ne iš komplekso.

11. Taigi

reiktu prisiminti kad kaime zmones gyveno ukiskai, prisimenu kaime nuo vaikystes pas senelius kaip lupdavo versiui oda, eidavom pribaigti nusenusio sargio, skandindavo kaciukus, toks gyvenimas...

10. autore totali daune

bando reklamuot skerdyklas .tik pamiršo parašyt kiek kainuoja paslaugos

9. skerdikas

Visu pirma samoningos kiaules niekas su peiliais nebado (nors aisku gal ir tokiu durniu pasitaiko bet tai vienetai) nes tikrai nepataikysi. Paprasciausiai apsvaiginama kuju - krenta kaip lapas nespeja ne cyptelet, o tada perduriama sirdis kad kraujas isbegtu stai ir viskas.

8. mazelis

nu ir debiliskas straipsnis,kiaules tokia dale,noreciau pamatyt kaip su pneumatiniu sautuveliu kiaule paklotu 270kg,kai kaiminas is medzioklinio tiesiai i galva ,ji vistiek stovi is antro suvio tik pribaige,o cia sneka su pneumatiniu,tik suerzintu daugiau nieko,tupas zurnalistas blyn.

7. kar kar

ti aisku kad ne, juk tokie rasytojai valgo celiulioze arba geriausiu atveju 'vantrobas' , gal smulkiai maltus lytinius organus ir pieno liaukas

6. Dzhee

Is tokio pasipiktinusio siauraprocio tono pagalvojau, kad Uzkalnis, bet tada pamaciau, kad cia kita gerai savo meslu zinoma "zurnaliste"..

5. a

Monika Petrauskaite - o tu bent kadanors maciusi tas skerstuves? as mates, ir ne karta ir patikek - skaitant sita tavo slamsta sypsena nedingo visa laika :D kiaule nusibaigia per pora minuciu. tikrai ne 20 :D pjovimas reikalingas kraujo nuleidimui, kitaip kiaules dorojimas isties primins makabriska vaizdeli. sakai nusauti kiaule su pneumatiniu sautuveliu? :D kaip tu ketini pramusti stora kiaules kaukole su zvirbliams skirtu saudyti sautuveliu? :D tai gal vincesterio reiktu? ar bent jau medzioklinio. teks, istaskai kiaules galva guli lavonas, o smegenys pasklidusios 10 metru spinduliu. cia turbut butu daug graziau ir estetiskiau? :D ai, ir pabaigai: niekur kiaules sonines ant purvinu moliu pluktu grindu nesivilioja. nebent paneles Monikos nesveikose fantazijose ;)

4. Viens mauks

1985-1986 metai.Žiema. Bimbai,Anykščių rajonas.Mano senelis išvertęs papjautos kiaulės žarnas lauk, pasiima aliumini 0,5ltr puodeli,kiša jį į kiaulės vidų ir pasisėmęs dar šilto kraujo, jį čepsėdamas išgeria.Brrrrrrrrr.

3. Baisuva

Reiktu visiem mesos pardavejams prekybos vietoje rodyti žudymo procesą. Ir pvz, save pareklamuoti - pas mus nužudyta šiuolaikiškai, ir oi kaip baisiai žudo kaimiečiai....

2. Autores siaubo romanas"kiaulės ir žmogaus drama":)))))))))))0

Tiesiog kaime yra zmogus, kuris moka nudurti kiaule vienu duriu, ji visi tam darbui ir praso, ir jokiu cia siaubu, siaubingesne kiaulienos kaina:)

1. z

Idomu, autorius zino is ko gaminamos desros?