Prezidentė nesuteikė Lietuvos pilietybės čiuožėjai ant ledo K.L.Copely (papildyta)

1/1
Teksto dydis:

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį nusprendė nesuteikti Lietuvos pilietybės išimties tvarka šokėjai ant ledo iš Jungtinių Valstijų Katherine Leigh Copely.

Prezidentės sprendimas reiškia, kad K.L.Copely kartu su Deividu

Stagniūnu negalės atstovauti Lietuvai 2010 metų Vankuverio olimpinėse žaidynėse.

Pilietybė nesuteikta atsižvelgus į dviejų Pilietybės komisijų rekomendacijas, kad pilietybės suteikimas prieštarautų Konstitucijai ir įstatymams, penktadienį pranešė prezidentės

spaudos tarnyba.

Įstatymas numato, kad pilietybė išimties tvarka gali būti suteikiama, jei asmens nuopelnai Lietuvai yra neginčijami, asmuo yra integravęsis į Lietuvos visuomenę ir susijęs su Lietuva nuolatiniais faktiniais ryšiais.

Prezidentės patarėja Indrė Pukanasytė pabrėžė, kad Konstitucinis Teismas prieš trejus metus prieštaraujančia Konstitucijai pripažino anksčiau įstatyme buvusią nuostatą, pagal kurią pilietybė galėjo būti suteikta už Lietuvos vardo garsinimą.

„Vien tai, kad asmuo atstovauja Lietuvai ir ją garsina, nėra pagrindas suteikti pilietybę. Įstatymas neleidžia pilietybės suteikti visiškai laisvai", - BNS sakė I.Pukanasytė.

Naujos sudėties Pilietybės komisija spalį nusprendė nerekomenduoti prezidentei suteikti Lietuvos pilietybę išimties tvarka amerikietei K.L.Copely, nes ji esą nėra pakankamai integravusis į Lietuvos visuomenę, nors jos nuopelnai Lietuvai balsų dauguma buvo pripažinti.

K.L.Copely nepalankų sprendimą ankstesnės sudėties Pilietybės komisija buvo priėmusi ir šių metų kovą, tačiau tuomet kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sprendimą priimti paliko naujajai šalies vadovei.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko